NCAA: Maciej Bender zamyka rok wygraną

W piątek w nocy polskiego czasu na uniwersyteckich parkietach ligi NCAA zobaczyliśmy jednego Polaka, a jego zespół odniósł ważne zwycięstwo.

Stanisław Grabowski
Koszykówka WP SportoweFakty / Michał Domnik / Koszykówka
West Virginia Mountaineers na zakończenie tego roku pokonała Oklahoma State (10-3) 85:79, choć do przerwy to rywale byli lepsi 46:39.

Maciej Bender w tym spotkaniu w ciągu 17 minut gry zapisał na swoim koncie 3 punkty (1/3 za 2, 1/2 za 1) oraz 5 zbiórek. Zespół naszego skrzydłowego, który jest na siódmym miejscu według rankingu ESPN, odniósł dwunaste zwycięstwo w trzynastym meczu w trakcie bieżącego sezonu NCAA.

Pennsylwania Quakers (9-5) przegrała u siebie z uczelnią Toledo 72:85. Drużyna Jakuba Mijakowskiego po dwudziestu minutach prowadziła 37:33. Niestety, Polak nie pojawił się na parkiecie w tym starciu.

30 grudnia swoje mecze w lidze rozegra Chicago State (Patryk Szpir) z Western Michigan oraz Cal Poly Mustangs (Jakub Nizioł), a 31 - Ole Miss Rebels (Dominik Olejniczak).

Czy Maciej Bender ma szansę na dużą karierę w NCAA?