Hiszpania: Adam Waczyński przyczynił się do wygranej nad mistrzami

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Sportklub / Na zdjęciu: Adam Waczyński w barwach Unicaji Malaga

W 14. kolejce hiszpańskiej ACB, Unicaja Malaga pokonała przed własną publicznością Valencię Basket (74:67), a spory udział w zwycięstwie miał Adam Waczyński.

[tag=7945]

Unicaja Malaga[/tag] niespodziewaną porażką z Dominion Bilbao Basket zakończyła 2017 rok, ale kolejny rozpoczęła od bardzo ważnego zwycięstwa. We wtorek zespół Adama Waczyńskiego pokonał we własnej hali obrońców mistrzowskiego tytułu, Valencię Basket - 74:67.

Losy tego spotkania rozstrzygały się niemal do samego końca. Choć w pewnym momencie gospodarze mieli nawet siedem punktów przewagi, koszykarze Valencii zdołali zredukować straty do zaledwie jednego punktu. Ostatnie minuty należały jednak do Unicaji, bowiem to ekipa z Malagi od stanu 68:67 zdobyła sześć punktów z rzędu i triumfowała ostatecznie różnicą siedmiu "oczek".

Waczyński grał w tym meczu przez niespełna 25 minut i w tym czasie zanotował 11 punktów (2/4 za dwa, 1/5 za trzy, 4/4 z linii rzutów wolnych), a także miał sześć zbiórek i dwie asysty. Najlepiej punktującym graczem w szeregach triumfatorów okazał się Nemanja Nedović - 14 punktów.

Po 14 kolejkach sezonu 2017/18, Unicaja legitymuje się bilansem 7-7, co daje jej aktualnie dziewiąte miejsce w tabeli hiszpańskiej ACB.

Czy Unicaja Malaga z Adamem Waczyńskim awansuje do play-offów w sezonie 2017/18?