I liga: sensacja w Warszawie. Bez niespodzianki w Poznaniu

Ten wynik aspiruje do miana największej sensacji sezonu 2017/2018. W meczu 19. kolejki I ligi koszykarze KK Warszawa pokonali Sokół Łańcut 78:71.

Patryk Neumann
koszykarze KK Warszawa Materiały prasowe / Na zdjęciu: koszykarze KK Warszawa
Goście w tabeli są na trzecim miejscu, a dla gospodarzy było to dopiero drugie zwycięstwo w obecnych rozgrywkach. Beniaminek doczekał się pierwszego domowego sukcesu i to z bardzo wymagającym przeciwnikiem. Koszykarze ze stolicy uzyskali osiem punktów przewagi w połowie trzeciej kwarty (49:41). W decydującej części Sokół doprowadził do remisu, ale końcówka dość niespodziewanie nie potoczyła się po myśli wyżej notowanej ekipy. Goście trafiali na skuteczności 40 proc. Do tego spudłowali osiem rzutów wolnych. KK do zwycięstwa poprowadził zdobywca 22 punktów Michał Wojtyński, a 16 "oczek" dołożył Mikołaj Motel.

Kilka zwrotów akcji było w zaległym meczu 7. kolejki. R8 Basket AZS Politechnika Kraków pokonała Biofarm Basket Poznań 83:77. Gospodarze mogli liczyć na zmęczenie beniaminka, który w sobotę do ostatnich sekund walczył ze Spójnią Stargard (78:81). Tym bardziej, że pięciu koszykarzy R8 spędziło w tamtym meczu na parkiecie więcej niż 30 minut. W niedzielę goście świetnie zaprezentowali się w pierwszej kwarcie. Po tej części prowadzili 24:11, a kluczowa była seria 16 punktów z rzędu. Biofarm Basket w tym fragmencie raził nieskutecznością - 5/16 celnych prób z gry.

Dwie kolejne części należały do gospodarzy. Po trafieniu Filipa Struskiego wyszli oni nawet na prowadzenie 55:54. Doświadczeni krakowianie jednak nie pozwolili na więcej i w decydujących fragmentach wyraźnie odskoczyli (80:69). W pierwszej części liderem R8 był Michael Hicks. W czwartej kwarcie ważne rzuty trafiali Aleksander Załucki i Marcin Nowakowski. W końcówce jeszcze było ciekawie, bo różnica błyskawicznie stopniała z jedenastu do trzech punktów. Ostatecznie faworyt tego meczu wygrał 83:77. Miejscowi trafili więcej prób z gry, ale wykonywali 17 rzutów wolnych przy aż 37 rywali. To był decydujący element niedzielnego starcia.

Najwyższe zwycięstwo w niedzielę odniosła Energa Kotwica Kołobrzeg, która pokonała SKK Siedlce 81:68. Miejscowi trafili 14 rzutów z dystansu przy sześciu rywali. Po pierwszej kwarcie przegrywali 17:25, ale w kolejnej odsłonie z nawiązką odrobili straty. Druga połowa należała już do gospodarzy.

Wyniki niedzielnych spotkań I ligi:

Energa Kotwica Kołobrzeg - SKK Siedlce 81:68 (17:25, 25:13, 20:19, 19:11)

Energa Kotwica: Grujić 19, Dzierżak 13, Rduch 12, Ryżek 12, Neumann 10, Łukasz Bodych 9, Paweł Bodych 3, Przyborowski 2, Pawłowski 1, Dobriański 0.

SKK: Sobiło 21, Król 13, Wróbel 9, Nędzi 8, Migała 6, Lewandowski 5, Czosnowski 3, Obarek 2, Stefanik 1, Kołodziński 0.

Biofarm Basket Poznań - R8 Basket AZS Politechnika Kraków 77:83 (11:24, 23:19, 23:18, 20:22)

Biofarm Basket: Struski 15, Fiszer 13, Kurpisz 13, Konopatzki 10, Samsonowicz 10, Metelski 8, Wieloch 8, Czyż 0, Gruszczyński 0, Smorawiński 0.

R8 Basket: Hicks 23, Nowakowski 18, Dłuski 13, Aleksander Załucki 9, Pełka 8, Hajrić 5, Malczyk 4, Baran 3, Jakub Załucki 0.

KK Warszawa - Sokół Łańcut 78:71 (21:25, 20:14, 18:17, 19:15)

KK: Wojtyński 22, Motel 16, Hybiak 11, Koźluk 11, Rudko 5, Sarnacki 5, Pietkiewicz 4, Jaremkiewicz 2, Zapert 2, Jankowski 0.

Sokół: Karolak 17, Włodarczyk 16, Kamil Zywert 16, Klima 13, Marek Zywert 7, Parszewski 2, Kulikowski 0, Warszawski 0.