Co za mecz w Zgorzelcu! Trzy dogrywki, 234 punkty i niesamowity wyczyn Ayersa!

Niesamowita historia w Zgorzelcu! 55 minut walki, 234 punkty i wygrana PGE Turowa po trzech dogrywkach z TBV Startem Lublin 123:111 w ramach 16. kolejki Energa Basket Ligi.

Jacek Konsek
Cameron Ayers WP SportoweFakty / Tomasz Fijałkowski / Na zdjęciu: Cameron Ayers

TBV Start prowadził w pierwszej połowie 33:22, a w czwartej kwarcie 70:60. Kontrolował wydarzenia na parkiecie, miał wygraną w garści, jednak... PGE Turów po niesamowitym finiszu w czwartej części doprowadził do serii dogrywek. W dodatkowych 15 minutach gospodarze zdobyli aż 43 punkty, gro z nich duet Ayers-Camphor, który dał 11. wygraną przygranicznej drużynie w obecnym sezonie Energa Basket Ligi.

Ayers w pierwszej połowie był nieskuteczny, ale w decydujących wyprawiał niesłychane rzeczy. Od stanu 60:70 dla gości zdobył dziewięć punktów i niemalże w pojedynkę doprowadził do dogrywek. W nich dołożył kolejne 15 oczek, a Camphor 10. To Amerykanie w niedzielny wieczór grali główne role na parkiecie w Zgorzelcu i każdy z nich zanotował niesamowitą linijkę statystyczną.

Cameron Ayers zdobył w sumie 29 punktów, miał osiem zbiórek i osiem asyst. Roderick Camphor dołożył 20 oczek i dziewięć zbiórek, z kolei Bradley Waldow miał 19 punktów, 15 zbiórek, siedem bloków, pięć asyst i trzy przechwyty! Wcześniej wiele dobrego zrobili Jakub Patoka oraz Stefan Balmazović - odpowiednio 19 i 17 punktów.

Start może sobie pluć w brodę, bowiem miał szansę pokonać PGE Turów na ich własnym parkiecie, gdzie w tym sezonie triumfował tylko MKS Dąbrowa Górnicza. Skończyło się porażką, ale również świetnymi statystykami wśród liderów Startu.

Chavaughn Lewis zapisał na swoim koncie 31 punktów, osiem zbiórek i osiem asyst, z kolei Marcin Dutkiewicz dołożył 18 oczek, spędzając na parkiecie 54 minuty! Co ciekawe, obie ekipy zebrały aż 104 piłki, trafiły 25 trójek i popełniły 47 przewinień.

PGE Turów wygrał sześć z ostatnich siedmiu spotkań w EBL i z bilansem 11-6 zajmuje 5. lokatę w rozgrywkach. Lublinianie mają dziewięć triumfów i osiem porażek, tyle samo co King Szczecin i Asseco Gdynia.

PGE Turów Zgorzelec - TBV Start Lublin 123:111 (18:22, 19:19, 19:19, 24:20, 13:13, 14:14, 16:4)

Turów: Cameron Ayers 29, Rod Camphor 20, Bradley Waldow 19, Jakub Patoka 19, Stefan Balmazović 17, Kacper Borowski 11, Jacek Jarecki 7, Bartosz Bochno 1.

Start: Chavaughn Lewis 31, James Washington 21, Marcin Dutkiewicz 18, Darryl Reynolds 17, Uros Mirković 17, Michael Gospodarek 5, Roman Szymański 4, Bartosz Ciechociński 0, Wojciech Czerlonko 0, Jakub Zalewski 0, Paweł Kowalski 0.