Turcja: znakomity mecz Damiana Kuliga. Jego zespół poległ w dogrywce

Damian Kulig był najlepszym zawodnikiem Banvitu BC, ale jego znakomita postawa nie wystarczyła do wygranej nad Buyukcekmece.

Piotr Szarwark
Damian Kulig w barwach Banvitu Newspix / ABACA / Na zdjęciu: Damian Kulig w barwach Banvitu
Do dużej niespodzianki doszło w 18. kolejce ligi tureckiej. Banvit BC niespodziewanie poległ u siebie z Buyukcekmece (84:89), a do rozstrzygnięcia rywalizacji potrzebna była dogrywka. Po 40 minutach zmagań na tablicy wyników był remis (75:75), ale w dodatkowym czasie goście zdobyli o pięć punktów więcej.

Wśród przegranych doskonałe zawody rozegrał Damian Kulig. Polak grał w sumie przez prawie 31 minut i zapisał obok swojego nazwiska 20 punktów (6/8 za dwa, 1/4 za trzy i 5/6 z dystansu). Oprócz tego miał 9 zbiórek, a mecz zakończył ze względu na pięć przewinień.

Przyjezdnych do siódmego zwycięstwa w tym sezonie poprowadził Vojdan Stojanovski. Macedończyk zdobył łącznie 20 "oczek", będąc niemal bezbłędnym (9/10 z gry, 2/2 z linii rzutów wolnych).

Warto przypomnieć, że drużyna Kuliga jeszcze niedawno notowała serię 11 kolejnych zwycięstw, jednak spośród czterech ostatnich spotkań zwyciężyła tylko jedno.

Czy Damian Kulig jest aktualnie najlepszym polskim skrzydłowym?