NBA: nie ma mocnych na Utah Jazz. Niesamowity debiutant nadal w gazie

Nikt nie ma obecnie dłuższej serii zwycięstw niż Utah Jazz. Mimo że wciąż są pod kreską w Konferencji Zachodniej, to zadziwiają całe NBA. Drużyna z Salt Lake City wygrała właśnie 10. kolejne spotkanie.

Jacek Konsek
Donovan Mitchell Getty Images / Ezra Shaw / Na zdjęciu: Donovan Mitchell
Jazzmani pokazali charakter w starciu z San Antonio Spurs. W czwartej kwarcie przegrywali jeszcze 70:83, ale dzięki świetnemu finiszowi triumfowali 101:99. Ostatnie słowo należało oczywiście do niesamowitego debiutanta, Donovana Mitchella. Snajper gospodarzy zdobył pięć ostatnich punktów dla swojego zespołu, notując w sumie 25 oczek, siedem zbiórek i pięć asyst. Równo z końcową syreną za trzy przymierzył Manu Ginobili, jednak jego próba nie doszła celu.

Zespół trenera Quina Snydera wygrywa mecz za meczem, mimo że kontuzjowany wciąż jest Ricky Rubio. Ciężar gry na swoje barki bierze za niego Joe Ingles, który w dwóch ostatnich spotkaniach notował punktowe rekordy kariery. Australijczyk miał 20 oczek, siedem zbiórek i pięć asyst, a doświadczony Derrick Favors dołożył 19 punktów i osiem zbiórek.

10-0 w ostatnim czasie nadal nie daje Jazzmanom pozycji gwarantującej grę w play-off. Z bilansem 29-28 są dopiero na 10. miejsce na Zachodzie, osiągając pozytywny bilans po raz pierwszy od dwóch miesięcy. Wydaje się, że seria zwycięstw może zostać przedłużona, bowiem w środę Jazz ugoszczą Phoenix Suns, którzy są drugą najgorszą drużyną w NBA.

Po sześcioletniej przerwie chcą zagrać w play-off i są na najlepszej drodze, aby to osiągnąć. Philadelphia 76ers wygrała czwarty mecz z rzędu i po raz kolejny zgłosiła swoje aspiracje do gry o najwyższe cele w Konferencji Wschodniej. Szóstki nie dały szans New York Knicks, triumfując 108:92.

Dario Saric zdobył 24 punkty dla zwycięzców, ale cichym bohaterem okazał się rezerwowy T.J. McConnell. Dość niespodziewanie skompletował on triple-double w postaci 10 punktów, 10 zbiórek i 11 asyst. - To doskonały przykład, że upartością, ciężką pracą i konsekwencją można osiągnąć wiele - przyznał trener Brett Brown o zawodniku, który nie został wybrany w drafcie trzy lata temu.

Sixers z bilansem 29-25 zajmują 7. miejsce na Wschodzie z bezpieczną przewagą nad Detroit Pistons. Dłuższą serią zwycięstw w konferencji mogą pochwalić się tylko liderzy Toronto Raptors - niepokonani od pięciu spotkań.

Phoenix Suns to pierwszy zespół w tym sezonie, który osiągnął granicę 40. porażek. Słońca nie miały nic do powiedzenia w starciu z Golden State Warriors, przegrywając aż 83:129. Stephen Curry zdobył dla mistrzów NBA 22 punkty.

Co ciekawe, podczas meczu trener Wojowników Steve Kerr nie udzielał się podczas przerw na żądanie. Odsuwał się na bok, a zawodnicy sami obmyślali taktykę i plan gry na najbliższe akcje. Najwięcej do powiedzenia mieli kontuzjowani: Draymond Green oraz Andre Iguodala.