Imponująca wygrana nowych Cavaliers w dniu Paula Pierce'a

Cleveland Cavaliers z czterema nowymi zawodnikami pokonali na wyjeździe Boston Celtics 121:99. Po meczu uhonorowano legendę miejscowego klubu, Paula Pierce'a.
Jacek Konsek
Getty Images / Adam Glanzman / Na zdjęciu: LeBron James

Starcie czołowych ekip Konferencji Wschodniej zapowiadało się pasjonująco, zwłaszcza w kontekście potężnych zmian jakie nastały w zespole wicemistrzów NBA. Po raz pierwszy w trykocie Cavaliers zobaczyliśmy: Jordana Clarksona, Larry'ego Nance'a Jr., Rodney'a Hooda i George'a Hilla. Wszyscy spisali się co najmniej przyzwoicie, a Clarkson i Hood zdobyli z ławki aż 32 punkty, trafiając sześć trójek.

Cavaliers nadspodziewanie łatwo pokonali Celtics, którzy we własnej hali doznali dopiero dziesiątej porażki. Wszystko za sprawą drugiej kwarty, wygranej przez gości aż 33:20. Wówczas LeBron James wziął sprawy w swoje ręce. Mimo problemów z kontuzją nogi, lider przyjezdnych zdobył wówczas 13 ze swoich 24 punktów. Goście odskoczyli nawet na 27 punktów w czwartej kwarcie i pewnie sięgnęli po 33. triumf. James miał także 10 asyst i osiem zbiórek.

Tuż po meczu rozpoczęła się ceremonia zastrzeżenia koszulki z numerem 34. Należała ona przez wiele lat do Paula Pierce'a - legendy Boston Celtics. "Truth" przez 15 sezonów był liderem Celtów, zdobywając z nimi w 2008 roku mistrzostwo NBA.

W pierwszym niedzielnym spotkaniu najlepsza ekipa Wschodu, Toronto Raptors rozbiła na wyjeździe Charlotte Hornets. Kanadyjska drużyna trafiła aż 18 trójek i na początku czwartej kwarty miała nawet 30 oczek przewagi. Trener gości Dwane Casey odniósł 300. zwycięstwo w roli szkoleniowca Raptorków.

DeMar DeRozan z 25 punktami był najlepszym strzelcem Toronto, z kolei C.J. Miles w zaledwie 18 minut dołożył 24 oczka, notując 6/9 w rzutach za trzy punkty. Raptors z bilansem 39-16 są liderami Wschodu i zanotowali właśnie piąty mecz z rzędu.

Tymczasem na Zachodzie trwa niesamowita seria Utah Jazz. Zespół z Salt Lake City okazał się lepszy od Portland Tral Blazers, wygrywając dziewiąte kolejne spotkanie. To najlepszy wynik Jazzmanów od 2010 roku! Niespodziewanie ekipa trenera Snydera włączyła się do walki o play-off.

Donovan Mitchell z 27 punktami był liderem Jazz, z kolei nowo pozyskany Jae Crowder dołożył 15 oczek. - Nie oglądamy się na innych, po prostu robimy, to co do nas należy - powiedział Snyder. Warto dodać, że Utah musiała sobie radzić w tym meczu bez kontuzjowanego Ricky'ego Rubio, podstawowego rozgrywającego.