Adam Hrycaniuk: Możemy nawiązać walkę i wygrać z AS Monaco

Stelmet Enea BC Zielona Góra w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów przegrał z AS Monaco 82:84. - Przede wszystkim mamy w głowach to, że możemy nawiązać walkę i wygrać - mówi optymistycznie nastawiony przed rewanżem Adam Hrycaniuk.

Dawid Borek
Dawid Borek
Adam Hrycaniuk WP SportoweFakty / Artur Lawrenc / Na zdjęciu: Adam Hrycaniuk
Mistrzowie Polski fatalnie rozpoczęli wtorkowy pojedynek z AS Monaco, już w drugiej kwarcie przegrywając różnicą 23 oczek. W dalszej części spotkania biało-zieloni wzięli się w garść i odrobili straty, jednak po trafieniu równo z syreną w wykonaniu Geralda Robinsona Francuzi wyjechali z Zielonej Góry z dwupunktową zaliczką.

- Na pewno pierwsza połowa w naszym wykonaniu była dość słaba. W drugiej zagraliśmy już o wiele lepiej, zmusiliśmy AS Monaco do kilku strat, sami ograniczając stracone piłki. Druga część meczu pozwoliła nam nawiązać walkę i uwierzyć w to, że wynik można wyciągnąć - komentuje Adam Hrycaniuk.

AS Monaco zdominowało pierwszą połowę meczu w Zielonej Górze, choć taktyka francuskiej drużyny w ogóle nie zaskoczyła Stelmetu Enei BC. - Zagrali to, co widzieliśmy na analizie wideo. Byli bardzo agresywni, co akcję szli na przechwyt. AS Monaco to bardzo atletyczna drużyna, mocna fizycznie. Ciężko nawet porównać tę drużynę do jakiejkolwiek innej, z którą rywalizowaliśmy. Gdy nie gra się wcześniej przeciwko takiemu zespołowi, to później trudno jest się odnaleźć. Po jakimś czasie zaadaptowaliśmy się do gry i zaczęliśmy odrabiać straty - przyznaje środkowy.

Rewanżowe starcie w ramach 1/8 finału Ligi Mistrzów zostanie rozegrane w najbliższy wtorek, tym razem w domowej hali AS Monaco. - Dwa punkty są moim zdaniem do odrobienia. Fajnie, że ten wynik jest, jaki jest. Oczywiście mógł być na naszą korzyść, ale w dwumeczu nie liczą się wygrane i przegrane - najważniejsze są punkty. Mamy dwa oczka do tyłu, więc jeśli zwyciężymy w Monako różnicą trzech punktów, to byłoby pięknie. W rewanżu praktycznie wszystko zacznie się od zera. Przede wszystkim mamy w głowach to, że możemy nawiązać walkę i wygrać z AS Monaco - mówi Hrycaniuk.

Czy Stelmet Enea BC wygra w Monako różnicą co najmniej trzech punktów?