Kolejne problemy mistrza Polski! Stelmet męczył się z ligowym outsiderem

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Darek Delmanowicz / Savović uratował wygraną Stelmetowi
PAP / Darek Delmanowicz / Savović uratował wygraną Stelmetowi

W zaległym meczu 21. kolejki Energa Basket Ligi, Miasto Szkła Krosno przegrało na własnym parkiecie ze Stelmetem Enea BC Zielona Góra 95:97.

Co się dzieje ze Stelmetem Zielona Góra? Mistrzowie Polski w ostatnich tygodniach nie zachwycają formą i grają po prostu przeciętnie. Po dwóch porażkach w ostatnich trzech seriach gier, koszykarze z Winnego Grodu rzutem na taśmę pokonali Miasto Szkła Krosno - jeden z najsłabszych zespołów w Energa Basket Lidze.

Obrońcy tytułu muszą podziękować za ten triumf bałkańskiemu duetowi podkoszowych, który zdobył ponad połowę punktów Stelmetu. Boris Savović rozegrał najlepszy mecz w tym sezonie, notując 28 oczek i 11 zbiórek, z kolei Vladimir Dragicević dołożył 24 punkty i siedem zbiórek.

Podopieczni trenera Urlepa rozpoczęli jak na mistrza przystało. Trafili w krótkim odstępie czasu aż sześć trójek i objęli prowadzenie 33:18. Z dystansu Gecevicius, spod kosza Savović i Dragicević, a wszystko dzięki podaniom Koszarka - wydawało się, że goście kontrolują wydarzenia...

Tymczasem trzy kolejne kwarty wygrali gospodarze, którzy nie mieli nic do stracenia i chcieli postawić się dużo bardziej utytułowanemu rywalowi. Nie do zatrzymania tego dnia był Anton Gaddefors, który zdobył aż 30 punktów, trafiając sześć trójek. W drugiej połowie dołączył do niego Peter Alexis, który w pewnym momencie miał 7/7 z gry! Krośnianie grali bez kompleksów, nie popełniali łatwych strat i karcili Stelmet tym, czym rywale ich w pierwszej połowie - rzutami z dalekiego dystansu.

W końcówce było nawet 90:87 dla miejscowych, ale ostatnie słowo należało do koszykarzy z Winnego Grodu. Choć wygrana na pewno cieszy obrońców tytułu, to styl na pewno nie. Oczywiście należy pamiętać o kontuzji Thomasa Kelatiego, ale w tej fazie sezonu gracze Urlepa nie przekonują. W zbliżających się play-off na pewno trzeba będzie zagrać lepiej, aby myśleć o obronie mistrzostwa. Zwłaszcza, że Anwil, BM Slam Stal i Polski Cukier nie zamierzają odpuszczać.

Miasto Szkła Krosno - Stelmet Enea BC Zielona Góra 95:97 (23:33, 26:21, 23:22, 23:21)

Miasto Szkła: Anton Gaddefors 30, Peter Alexis 14, Jayvaughn Pinkston 10, Marcin Sroka 10, Dariusz Oczkowicz 9, Jakov Mustapić 7, Krzysztof Jakóbczyk 7, Davis Lejasmeiers 5, Grzegorz Grochowski 3, Damian Pogoda 0.

Stelmet: Boris Savović 28, Vladimir Dragicević 24, James Florence 11, Łukasz Koszarek 10, Przemysław Zamojski 7, Edo Murić 3, Jarosław Mokros 2, Filip Matczak 2.