EBLK: wojna dla Artego, Adamowicz w roli kata

Emocje niemal do ostatniej sekundy. Artego Bydgoszcz wygrało pięty meczów ćwierćfinałów Energa Basket Ligi Kobiet z Basketem 90 Gdynia, dzięki czemu wywalczyło przepustkę do strefy medalowej.

Krzysztof Kaczmarczyk
Julia Adamowicz WP SportoweFakty / APR / Na zdjęciu: Julia Adamowicz
Decydujące starcie, jak i cała seria, dostarczyły niebywałych emocji. Artego zagrało kapitalnie w defensywie w trzeciej kwarcie, a potem skutecznie broniło przewagi.

Bohaterką bydgoszczanek była bez wątpienia Julia Adamowicz, która długo grała na stuprocentowej skuteczności. To ona była również autorką kluczowej trójki na finiszu meczu, kiedy to Basket 90 doszedł na zaledwie punkt. Ostatecznie rzucająca zapisała na swoim koncie 18 punktów.

Zespół z Trójmiasta fatalnie wszedł w drugą połowę i to ostatecznie kosztowało je przegraną. Podopieczne Gundarsa Vetry w trzeciej kwarcie grały katastrofalnie, zaliczyły tylko 4 punkty i całą serię strat.

W decydujących minutach rzuciły się do odrabiania strat. Trójki trafiły Kamila Podgórna i Chantelle Handy. Na dwie minuty przed końcem było już tylko 58:57. Wtedy zza łuku przymierzyła Adamowicz, a decydujące akcje Basketu 90 były fatalne. Najpierw Anna Makurat wykorzystała tylko 1 z 3 rzutów wolnych, a po chwili Jelena Skerovic popełniła błąd 5 sekund przy próbie wprowadzenia piłki do gry... po przerwie dla Vetry.

Najważniejszy mecz sezonu totalnie nie wyszedł Kahleah Copper. Amerykańska snajperka była doskonale pilnowana - wykorzystała zaledwie 2 z 6 rzutów z gry i wywalczyła tylko 5 oczek.

Półfinałowym rywalem bydgoskiego Artego będzie 1KS Ślęza Wrocław, czyli obrońca mistrzowskiego tytułu. Wrocławianki w swojej serii wygrały 3:1 z Energą Toruń.

Artego Bydgoszcz - Basket 90 Gdynia 64:58 (15:14, 22:23, 15:4, 12:17)

Artego: Julia Adamowicz 18, Justyna Żurowska-Cegielska 12, Jennifer O'Neill 11, Dragana Stanković 8 (14 zb), DeNesha Stallworth 6, Agnieszka Szott-Hejmej 5, Karolina Poboży 2, Elżbieta Międzik 2, Sylwia Bujniak 0.

Basket 90: Sofija Aleksandravicius 18, Kristine Vitola 13, Anna Makurat 9, Chantelle Handy 6, Kahleah Copper 5, Kamila Podgórna 5, Jelena Skerović 2.

stan rywalizacji: 3:2 dla Artego Bydgoszcz, awans Artego Bydgoszcz

Czy Artego Bydgoszcz zagra w finale EBLK?