ME U20: Polacy bezkonkurencyjni w grupie, pierwszy krok do awansu zrobiony

Cztery mecze i cztery zwycięstwa. Polacy fazę grupową Mistrzostw Europy U20 Dywizji B w Sofii zakończyli triumfem 71:53 nad Kosowem. Teraz przyjdą kluczowe starcia turnieju.

Krzysztof Kaczmarczyk
trener Przemysław Frasunkiewicz WP SportoweFakty / Michał Domnik / Na zdjęciu: trener Przemysław Frasunkiewicz
Mający zapewnione pierwsze miejsce, Polacy wygrali swój ostatni mecz bardzo pewnie. Trener Przemysław Frasunkiewicz mocno rotował składem, ale to nie miało większego znaczenia.

Jedynym graczem, który zaliczył dwucyfrową zdobycz punktową okazał się tym razem Łukasz Kolenda. Młody rozgrywający nie miał dobrego dnia jeżeli chodzi o skuteczność rzutów z gry (2/9), ale tradycyjnie był bardzo aktywny i często stawał na linii rzutów wolnych (7/7). Na parkiecie spędził zaledwie 15 minut.

Z Kosowem kluczowa okazała się druga kwarta. Na jej początku Biało-Czerwoni odskoczyli, a na przerwę schodzili prowadząc 33:21. Po zmianie stron w pełni kontrolowali wynik i dowieźli czwarte zwycięstwo w grupie, zachowując miano niepokonanych.

Pierwszy etap turnieju ekipa Frasunkiewicza kończy zatem w doskonałych nastrojach, ale najważniejsze mecze dopiero nadejdą. Rywala w kolejnym meczu wyłoni bezpośredni pojedynek Czechów z Holendrami. To właśnie jedna z tych reprezentacji wywalczy drugie miejsce w grupie C, z którą łączą się Polacy.

Warto przypomnieć, że awans do Dywizji A wywalczą trzy najlepsze zespoły turnieju w Sofii.

Polska - Kosowo 71:53 (15:12, 18:9, 20:17, 18:15) Punkty dla Polski: Łukasz Kolenda 12, Mikołaj Kurpisz 9, Dominik Rutkowski 8, Daniel Gołębiowski 8, Bartłomiej Pietras 8, Adrian Bogucki 6, Jakub Musiał 5, Mateusz Szczypiński 5, Jakub Kobel 4, Rafał Komenda 4, Michał Sasik 2, Hubert Wyszkowski 0.