Bijatyka w meczu NBA. Trzech koszykarzy wyrzuconych z boiska (wideo)

Mecz ligi NBA pomiędzy Los Angeles Lakers i Houston Rockets (115:124) zakończył się skandalem. W czwartej kwarcie doszło do bójki pomiędzy zawodnikami obu drużyn. Trzech z nich zostało wyrzuconych z boiska.

Łukasz Witczyk
Chris Paul i LeBron James Getty Images / Harry How / Na zdjęciu: Chris Paul i LeBron James
Takie sytuacje w NBA zdarzają się niezwykle rzadko. W czwartej kwarcie nerwów na wodzy nie utrzymali Rajon Rondo z Los Angeles Lakers i Chris Paul z Houston Rockets. Wcześniej Brandon Ingram sfaulował Jamesa Hardena, co rozpoczęło dyskusję pomiędzy zawodnikami obu drużyn.

Jak przekazała dziennikarka ESPN Rachel Nichols, wszystko zaczęło się od tego, gdy Rondo splunął w twarz Paula. Chwilę później koszykarz Los Angeles Lakers uderzył swojego rywala. Ten również odpowiedział ciosem. Do bójki włączył się także Ingram.

Na cztery minuty przed końcem spotkania sędziowie wyrzucili z boiska Paula (Houston Rockets) oraz Rondo i Ingrama (Los Angeles Lakers). Czekać ich będą jeszcze dodatkowe kary finansowe. Mecz zakończył się triumfem Rakiet 124:115.