Turcja: strzelecki popis Damiana Kuliga

Cóż za forma strzelecka Damiana Kuliga! Reprezentant Polski w niedzielnym meczu 3. kolejki ligi tureckiej zdobył 31 punktów dla Istanbul BB, choć jego drużyna przegrała z Pinarem Karsiyaka 84:89.

Jacek Konsek
Damian Kulig Newspix / ARTUR PODLEWSKI / 400mm.pl / Na zdjęciu: Damian Kulig

To był prawdziwy strzelecki popis Damiana Kuliga. Polski skrzydłowy na parkiecie spędził aż 38,5 minuty, w czasie których wywalczył aż 31 punktów! Miał 10/15 z gry, w tym fenomenalne 6/7 w rzutach za trzy punkty. Do swojego dorobku Kulig dołożył także sześć zbiórek oraz dwie asysty.

Istanbul BB prowadził w tym meczu różnicą nawet 11 punktów, ale ostatecznie nie zdołał wygrać pierwszego spotkania w bieżącym sezonie, mimo że Kulig trafił dwie ważne trójki w ostatniej kwarcie. Drużyna reprezentanta Polski z bilansem 0-2 zajmuje obecnie przedostatnie, 14. miejsce.

W Pinarze, gdzie w sezonie występował Mateusz Ponitka, wyróżnił się Erving Walker, były gracz Stelmetu Zielona Góra. Amerykanin zapisał na swoim koncie 18 punktów. Najlepszym gaczem spotkania był jednak Assem Marei, autor 25 "oczek" i 17 zbiórek.

Czy Damian Kulig będzie liderem Istanbul BB w nowym sezonie?