Ofensywna Polpharma nie dała szans TBV Startowi Lublin

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Daniel Szczypior/ Polpharma / Na zdjęciu: zawodnicy Polpharmy Starogard Gdański

W pierwszym niedzielnym meczu 6. kolejki Energa Basket Ligi, Polpharma Starogard Gdański pokonała TBV Start Lublin 96:77.

Polpharma Starogard Gdański udowodniła, że jest obecnie w świetnej formie. Podopieczni trenera Gronka potwierdzili również, że ofensywa jest w bieżącym sezonie ich najmocniejszą stroną. Farmaceuci zaaplikowali rywalom 96 punktów, w końcówce czwartej kwarty prowadząc różnicą nawet 20 "oczek". Starogardzianie z bilansem 5-1 są w ścisłej czołówce Energa Basket Ligi.

14 celnych trójek i 20 asyst to rekordy tego sezonu w wykonaniu koszykarzy Polpharmy, którzy w niedzielne, wczesne popołudnie pewnie pokonali rywali z Lubelszczyzny. Już po kilku minutach był 20:8 dla miejscowych, grających świetnie w ataku (szczególnie Bussey i Bibbins), a także w obronie. Tam królował niepodzielnie Adam Kemp. Amerykanin miał 11 punktów, 15 zbiórek i aż siedem bloków, z czego trzy w zaledwie kilka pierwszych minut premierowej kwarty.

Polpharma bardzo dobrze czuła się w rzutach z dalekiego dystansu i to one pozwoliły odskoczyć na kilkanaście punktów przewagi. A goście w tym czasie bili głową w mur - fatalnie pudłował Gaddefors, zresztą otwarcie 1/12 w rzutach za trzy mówi samo za siebie. Jedynie James Washington i Michael Gospodarek mieli tego dnia dobrze nastawione celowniki.

TBV Start zerwał się tylko raz. Kacper Borowski błysnął dwoma skutecznymi akcjami i zrobiło się 49:45. To jednak wszystko na co było stać tego dnia ekipę trenera Dedka. Bussey, Bibbins i Davis odpowiedzieli celnymi rzutami i było po meczu. Polpharma przeważała w każdym elemencie koszykarskiego rzemiosła i pewnie odniosła piąte zwycięstwo w tym sezonie. Prawdziwym sprawdzianem będzie jednak starcie z BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski, które zaplanowano na kolejną niedzielę.

Justin Bibbins z 20 punktami okazał się najlepszym strzelcem Polpharmy, dwa "oczka" mniej dołożył Tre Bussey. Michael Gospodarek niespodziewanie zdobył aż 22 punkty dla gości, dwa mniej dołożył James Washington, choć miał mizerne 6/17 z gry.

Polpharma Starogard Gdański - TBV Start Lublin 96:77 (25:16, 18:17, 25:20, 28:24)

Polpharma: Justin Bibbins 20, Tre Bussey 18, Kacper Młynarski 15, Daniel Gołębiowski 12, Adam Kemp 11, Thomas Davis 10, Brett Prahl 6, Paweł Dzierżak 4, Filip Struski 0.

Start: Michael Gospodarek 22, James Washington 20, Devonte Upson 11, Kacper Borowski 11, Anton Gaddefors 5, Roman Szymański 5, Uros Mirković 2, Wojciech Czerlonko 1, Mateusz Dziemba 0.