Alpe Adria Cup: dwie różne połowy GTK, gliwiczanie wygrywają mecz i grupę

GTK Gliwice zgodnie z planem pewnie pokonało BC Hallmann Wiedeń na zakończenie fazy grupowej Alpe Adria Cup. Podopieczni Pawła Turkiewicza wygrali 95:70. Triumf zapewnili sobie dobrą drugą połową.

Krzysztof Kaczmarczyk
Szymon Kiwilsza Materiały prasowe / Materiały prasowe / Łukasz Sobala / Na zdjęciu: Szymon Kiwilsza
Piąte zwycięstwo w Alpe Adria Cup zapewniło gliwiczanom pierwsze miejsce w fazie grupowej. Pojedynek z siedmioosobowym zespołem z Wiednia nie mógł się jednak skończyć inaczej.

Osłabiony rywal nieco uśpił gospodarzy, którzy przespali pierwszą połowę. Najwięcej energii miał w sobie Szymon Kiwilsza, solidnie punktował Riley LaChance, ale to ekipa z Wiednia prowadziła 46:42.

Wstrząs w szatni przyniósł jednak efekt. Gliwiczanie zaczęli agresywnie bronić, wyprowadzili też kilka szybkich ataków. Drugą połowę rozpoczęli od serii 7:0 i pomknęli po triumf.

Goście z Austrii musieli w końcu opaść z sił, bo na parkiecie nawet na sekundę nie pojawił się najskuteczniejszy gracz tego zespołu Jasona Detricka (średnio 30 punktów na mecz). GTK z kolei coraz mocniej podkręcało tempo gry. Kontry kończył Kacper Radwański, swoje minuty wykorzystał Mateusz Szlachetka.

W końcówce swoje konto podbudował jeszcze LaChance, a GTK wygrało ostatecznie 95:70. - W pierwszą połowę weszliśmy bez właściwej energii. Wygrana jednak cieszy, tak w meczu jak i w całej grupie - powiedział po spotkaniu Paweł Turkiewicz, trener gliwiczan.

LaChance zakończył mecz z 23 punktami, Kiwilsza dołożył 17 "oczek" i 8 zbiórek. Trzeba dodać, że śląski zespół zagrał bez Mylesa Macka, Damonte Dodda i Jakuba Dłoniaka.

GTK Gliwice - BC Hallmann Wiedeń 95:70 (25:23, 17:23, 27:14, 26:10)

GTK: Riley LaChance 23, Szymon Kiwilsza 17, Mateusz Szlachetka 11, Dawid Słupiński 10, Kacper Radwański 9, Desmond Washington 9, Maverick Morgan 8, Piotr Robak 4, Marek Piechowicz 2, Daniel Dawdo 2.

BC: David Haughton 25, Martin Trmal 16, Luka Gvozden 13, Paul Radakovics 12, Tin Trbović 2, Drew Koka 2.