Wielki rzut Jamesa Hardena! Houston Rockets znów pokonali Golden State Warriors (wideo)

James Harden wprowadził Houston Rockets na inny poziom. Teksańczycy zwyciężyli właśnie 11 z ostatnich 12 meczów. Aktualny MVP trafił rzut, który zadecydował o ich zwycięstwie nad Golden State Warriors, obrońcami tytułu.

Patryk Pankowiak
James Harden Getty Images / Bob Levey / Na zdjęciu: James Harden

James Harden mówił ostatnio, że marzy o ponownym tytule MVP. Jeśli utrzyma taki poziom, to nikt mu nagrody nie zabierze. Houston Rockets po niesamowitym, aż trudnym do opisania spotkaniu, pokonali Golden State Warriors 135:134. I to osłabieni brakiem Chrisa Paula oraz Erica Gordona.

"Brodacz" doprowadził do dogrywki, a później trafił rzut na zwycięstwo, pomimo, że był kryty przez dwóch rywali. W 44 minuty, które spędził na parkiecie, zdobył w sumie 44 punkty, miał 10 zbiórek i 15 asyst. Trafił 10 na 23 rzuty za trzy. Piąty raz z rzędu przekroczył barierę 40 "oczek", dziewiąty następny raz zanotował minimum 35 punktów i pięć asyst. Bije rekord, za rekordem.

U mistrzów NBA 35 punktów rzucił Stephen Curry, po 26 "oczek" mieli Kevin Durant i Klay Thompson. Ale to oni musieli przełknąć 14. porażkę w sezonie, Houston Rockets odnieśli 22. zwycięstwo. Co więcej, drugi raz pokonali Warriors i tym razem na ich parkiecie. Przed nami jeszcze dwa bezpośrednie spotkania tych drużyn: 24 lutego i 14 marca.

Czy James Harden zostanie MVP sezonu 2018/2019?