BCL: fatalna końcówka i kolejna porażka Anwilu. Trudna sytuacja mistrzów Polski

Anwil Włocławek koncertowo zepsuł końcówkę czwartej kwarty, w efekcie przegrywając we własnej hali z MHP Riesen Ludwigsburg 74:87. Dla mistrzów Polski to trzecia porażka z rzędu w Basketball Champions League.

Dawid Borek
Dawid Borek
Josip Sobin (z lewej) i Ariel Hukporti PAP / Tytus Żmijewski / Na zdjęciu: Josip Sobin (z lewej) i Ariel Hukporti
Trzeba to powiedzieć wprost: Anwil Włocławek fatalnie rozegrał decydujący fragment czwartej kwarty, pogubił się po obu stronach parkietu. Reakcja MHP Riesen? Seria 16:0, po której ze stanu 74:71 na korzyść mistrzów Polski zrobiło się 87:74 dla ekipy z Niemiec.

W ogóle cała druga połowa nie potoczyła się po myśli drużyny Igora Milicicia. Gospodarze przegrali ją 27:49, z dużą nawiązką roztrwaniając przewagę zbudowaną do przerwy. Wyglądało to tak, jakby Anwil za szybko uwierzył, że mecz jest już rozstrzygnięty.

Goście wykorzystali to wzorcowo. Gonili za wynikiem, aż w końcu dogonili i przegonili Anwil. Nakręcali kontrataki, zdobyli dwa razy więcej punktów drugiej szansy. Gdy złapali wiatr w żagle, byli już nie do zatrzymania.

Kapitalną robotę dla MHP Riesen zrobił Marco Knight, debiutant w Basketball Champions League. Zagrał niesamowite spotkanie, zdobył 27 punktów, trafiając 12 na 14 rzutów z gry. 18 "oczek" dla przyjezdnych dorzucił Kelan Martin, a 17 punktów dołożył Owen Klassen. Ta trójka zdobyła w sumie tylko 12 "oczek" mniej, niż cała drużyna Anwilu.

Wśród gospodarzy należy wyróżnić Walerija Lichodieja, autora 19 punktów (7/10 z gry), wiele dobrego zrobił też Nikola Marković. Minusów można znaleźć zdecydowanie więcej - jednym z nich była postawa Chase'a Simona, który po 10 zdobytych "oczkach" w pierwszej kwarcie, w kolejnej części zawodów tylko i wyłącznie pudłował.

Po porażce z MHP Riesen Ludwigsburg Anwil jest w trudnej sytuacji w Lidze Mistrzów. Zespołowi Milicicia zaczyna uciekać awans do kolejnej fazy rozgrywek. Obecnie ekipa z Włocławka w BCL legitymuje się bilansem 4-7, zaś znajdujący się tuż nad nią BK Niżny Nowogród wygrał jeden mecz więcej, ponosząc przy tym sześć porażek.

Anwil Włocławek - MHP Riesen Ludwigsburg 74:87 (25:22, 22:16, 17:26, 10:23)

Anwil: Walerij Lichodiej 19, Nikola Marković 11, Chase Simon 10, Vladimir Mihailović 9, Jarosław Zyskowski 7, Josip Sobin 6, Michał Michalak 5, Aaron Broussard 2, Mateusz Kostrzewski 2, Szymon Szewczyk 2, Kamil Łączyński 1.

MHP Riesen: Marco Knight 27, Kelan Martin 18, Owen Klassen 17, Aaron Best 6, Donatas Sabeckis 5, Christian von Fintel 5, Jordon Crawford 4, David McCray 3, Adam Waleskowski 2, Quirin Emanga 0, Ariel Hukporti 0, Konstantin Klein 0.

Czy porażka Anwilu to dla ciebie niespodzianka?