Mistrzostwa świata w koszykówce. Chiny - Polska. Szaleństwo komentatorów po triumfie Biało-Czerwonych (wideo)

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / ROMAN PILIPEY / Na zdjęciu: radość reprezentacji Polski w koszykówce po triumfie z Chinami

Co to był za mecz! Błędy sędziów, opieszałość organizatorów, dogrywka i w końcu triumf Polaków z Chińczykami (79:76) na MŚ koszykarzy 2019. Po ostatnim gwizdku, wielkiej radości z wygranej Biało-Czerwonych nie ukrywali komentatorzy TVP.

Mecze polskich koszykarzy na mundialu w Chinach transmitowane są przez Telewizję Polską. Komentatorami pojedynków Biało-Czerwonych są Piotr Sobczyński i Rafał Darżynkiewicz. Obaj dziennikarze mocno przeżywali to, co w poniedziałkowy wieczór czasu miejscowego działo się w hali w Pekinie.

Piotr Sobczyński i Rafał Darżynkiewicz suchej nitki nie zostawili na arbitrach, którzy pod koniec czwartej kwarty podejmowali bardzo kontrowersyjne decyzje, na niekorzyść Biało-Czerwonych (więcej TUTAJ). Kilka minut później komentatorzy TVP mogli jednak zapomnieć o wszystkich problemach, z jakimi musieli zmagać się w tym meczu podopieczni Mike'a Taylora.

Polacy dogrywkę rozstrzygnęli na swoją korzyść, triumfowali 79:76 i mogli świętować. Wielkiej radości nie ukrywali także dziennikarze telewizji publicznej. Jest! Mamy to! - krzyczeli do mikrofonów. Ich radość można wysłuchać i zobaczyć w poniższym materiale wideo.

Po wygranej z Wenezuelą i Chinami (relacja z poniedziałkowego meczu z Azjatami TUTAJ) polscy koszykarze prowadzą w grupie A i są już pewni awansu do drugiej fazy turnieju. W środę, na zakończenie pierwszej fazy zmagań, Biało-Czerwoni zagrają z Wybrzeżem Kości Słoniowej. Początek meczu o godz. 10:00 czasu polskiego.

Czy spodziewałeś/aś się triumfu Polaków z Chińczykami na MŚ?