Mistrzostwa świata w koszykówce Chiny 2019. Nie ma mocnych na Polaków! Pewnie wygraliśmy grupę A!

Polscy koszykarze pokonali Wybrzeże Kości Słoniowej 80:63 i zakończyli rywalizację w grupie A na pozycji lidera! Tym samym Biało-Czerwoni są w komfortowej sytuacji rozpoczną grę w drugiej fazie mistrzostw świata w Chinach.

Jacek Konsek
koszykarze reprezentacji Polski WP SportoweFakty / ROMAN PILIPEY / Na zdjęciu: koszykarze reprezentacji Polski

Ostatnie spotkanie grupowe nie układało się po naszej myśli w pierwszej kwarcie. Z biegiem czasu podopieczni Mike'a Taylora przejęli inicjatywę i kontrolowali wydarzenia do ostatniej syreny, triumfując 80:63. Tym samym, po 52 latach przerwy nie dość, że uzyskaliśmy awans na mistrzostwa świata, to na dodatek zakończyliśmy pierwszą rundę bez straty punktowej!

Najlepszym naszym graczem był Adam Waczyński, który zdobył 16 punktów i miał sześć asyst. Damian Kulig dołożył 14 "oczek", z kolei Mateusz Ponitka miał dwa mniej.

Bilans 3-0 dał Polakom 1. miejsce w grupie A, niezależnie od drugiego środowego meczu, w którym Chiny zagrają z Wenezuelą. Co najważniejsze: trzy wygrane mają istotny wpływ na grę w drugiej fazie, gdzie wyniki z pierwszej rundy są zaliczone. Oznacza to ni mniej, ni więcej, że prawdopodobnie jedna wygrana da nam awans do fazy pucharowej!

O godzinie 14 Wenezuela zmierzy się z Chinami w ostatnim meczu grupy A. Zwycięzca dołączy do Polaków jako druga drużyna z promocją do drugiej fazy mistrzostw.