Mistrzostwa świata w koszykówce. Polacy z najlepszą serią na świecie! Wyprzedzają nawet USA

Polska pokonała Wybrzeże Kości Słoniowej na MŚ w koszykówce Chiny 2019, dzięki czemu odniosła ósme z rzędu zwycięstwo w meczu o punkty. Na tę chwilę to najlepsza seria na świecie!

Igor Kubiak
Igor Kubiak
koszykarze reprezentacji Polski WP SportoweFakty / ROMAN PILIPEY / Na zdjęciu: koszykarze reprezentacji Polski
Reprezentacja Polski odniosła trzy zwycięstwa w pierwszej fazie koszykarskich mistrzostw świata w Chinach. Nasi reprezentanci pokonywali kolejno Wenezuelę, Chiny (po dogrywce) i Wybrzeże Kości Słoniowej. Biorąc pod uwagę mecze o stawkę, to ósme zwycięstwo z rzędu - zauważył Jakub Wojczyński z "Przeglądu Sportowego".

Ostatni raz gracze Mike'a Taylora w spotkaniu o punkty przegrali 14 września poprzedniego roku, na początku drugiej rundy kwalifikacyjnej do MŚ - z Włochami. Później Polacy wygrywali w eliminacjach po dwa razy z Chorwacją i Holandią oraz z Włochami.

Podobną serię miał nasz kolejny rywal - Rosja, która w środę, po siedmiu zwycięstwach z rzędu, przegrała z Argentyną i przerwała passę bez porażki.

W kolejnej rundzie nasi reprezentanci rozegrają dwa spotkania. Po konfrontacji z Rosją (piątek, godz. 10:00) czeka ich mecz z Argentyną (niedziela, godz. 14:00). Reprezentacja z Ameryki Południowej ma na koncie 5 zwycięstw z rzędu w meczach o stawkę. Na początku sierpnia pokonała m.in. faworyta MŚ - USA.