Koszykówka. Real Madryt rozgromił rywala. Sergio Llull z niesamowitą akcją (wideo)

Sergio Llull nie miał zbyt wiele czasu na świętowanie tytułu mistrza świata. Zaledwie sześć dni po finale z Argentyną grał w meczu Realu Madryt z Fuenlabradą (116:61). W czwartej kwarcie popisał się niesamowitą akcją.

Mateusz Kozanecki
Sergio Llull z niesamowitą akcją Twitter / Sergio Llull z niesamowitą akcją
W dniach 21-22 września cztery zespoły przystępowały do walki o Superpuchar Hiszpanii. W półfinale Real Madryt zmierzył się z Montakit Fuenlabradą. Od samego początku spotkanie układało się pod dyktando "Królewskich".

Ci w pierwszych minutach czwartej kwarty prowadzili już 90:43. Mogli pozwolić sobie na kilka nieszablonowych zagrań. Kapitalną akcją popisał się Sergio Llull.

Najpierw piłkę zebrał Jordan Mickey i jeszcze na własnej połowie podał do Llulla. Rzucający obrońca Realu najpierw minął jednego rywala, wbił się pod kosz. Następnie hiszpański zawodnik zamarkował rzut, odwrócił się tyłem do kosza i w ekwilibrystyczny sposób zdobył dwa punkty.

Sergio Llull został podczas akcji sfaulowany. Stanął później na linii rzutów wolnych i skompletował akcję 2+1. Ostatecznie Real Madryt zwyciężył 116:61 i bez problemu awansował do finału.

Finał Superpucharu Hiszpanii odbędzie się w niedzielę, 22 września. Rywalem Realu Madryt będzie FC Barcelona Lassa. Początek meczu zaplanowano na godz. 19.00.