EBL. Sparing. Trefl lepszy od Enea Astorii. Kapitalna trzecia kwarta sopocian

W ostatnim sparingu przed startem Energa Basket Ligi zespół Trefla Sopot, po świetnej trzeciej kwarcie, pokonał Enea Astorię Bydgoszcz 95:84. Ekipę z Trójmiasta do wygranej poprowadzili bracia Kolenda.

Dawid Siemieniecki
Stefański i Paliukenas Materiały prasowe / Andrzej Romański / Energa Basket Liga / Na zdjęciu: Stefański i Paliukenas
Totalna dominacja koszykarzy Trefla Sopot w zbiórkach dała im zwycięstwo w ostatnim przedsezonowym sparingu. Podopieczni Marcina Stefańskiego wręcz rozbili bydgoszczan w tym względzie, wygrywając walkę na deskach aż 56:24! Po jedenaście zbiórek zanotowali Paweł Leończyk i Dominik Olejniczak.

Spotkanie do przerwy było bardzo wyrównane, jednak z lekkim wskazaniem na gości z grodu nad Brdą, wśród których prym wiódł Corey Sanders. Wszystko zmieniło się natomiast po zmianie stron. Wówczas gospodarze wrzucili wyższy bieg, bardzo szybko odrobili straty, a w efekcie zbudowali sobie aż 11-punktową zaliczkę.

W ostatniej części gry sopocianie kontrolowali przebieg pojedynku, który był ostatnim sparingowym starciem dla obu ekip przed początkiem Energa Basket Ligi. W 1. kolejce Trefl zmierzy się na własnym terenie ze Stelmetem Enea BC Zielona Góra, zaś bydgoszczanie udadzą się do Wrocławia na mecz z WKS Śląskiem.

Trefl Sopot - Enea Astoria Bydgoszcz 95:84 (21:24, 26:28, 28:12, 20:20)

Trefl: Łukasz Kolenda 17, Haws 14, Michał Kolenda 13, Olejniczak 12 (11 zb.), Paliukenas 11, Moten 10, Gruszecki 9, Leończyk 7 (11 zb.), Kowalenko 2.

Enea Astoria: Sanders 19, Gabrić 12, Chyliński 11, Frąckiewicz 11, Sobkowiak 9, Loncar 8, Aleksandrowicz 6, Krasuski 4, Nowakowski 4.