Suzuki I liga. Wielkie emocje w Kłodzku. Trzecie zwycięstwo TBS Śląska II Wrocław

TBS Śląsk II Wrocław powrócił do gry po przerwie spowodowanej korona wirusem. Goście w 4. kolejce Suzuki I ligi wygrali z Zetkamą Doral Nysa Kłodzko 82:80. Ich kluczowym koszykarzem był Szymon Tomczak.

Patryk Neumann
pierwszoligowy zespół TBS WKS Śląsk II Wrocław Materiały prasowe / WKS Śląsk Wrocław Koszykówka / Na zdjęciu: pierwszoligowy zespół TBS WKS Śląsk II Wrocław
TBS Śląsk II Wrocław przyjechał do Kłodzka w dziewięcioosobowym składzie, ale jak na Suzuki I ligę było to mocne zestawienie. O ile nie dziwił występ Kacpra Gordona to już pojawienie się w pierwszej piątce Jakuba Musiała i szczególnie Aleksandra Dziewy mogło zaskakiwać.

Goście zaczęli od prowadzenia 7: 2, bo siedem punktów w niecałe dwie minuty zdobył Dziewa. Później jednak walczący o pierwsze zwycięstwo w sezonie gospodarze doszli do głosu. W drugiej kwarcie mieli nawet 10 punktów przewagi (38:28), ale końcówka tej części należała do rywali. Siedem punktów bardzo szybko zdobyli Igor Kozłowski, Aleksander Leńczuk oraz Jakub Musiał.

Przez większość drugiej połowy na prowadzeniu również była Zetkama Doral Nysa. Gospodarze mieli nawet osiem punktów przewagi. Wielkich emocji dostarczyła końcówka. TBS Śląsk po serii dziewięciu punktów wyszedł na prowadzenie 73:70. Później jednak przegrywał 75:78.

Decydujących siedem "oczek" rzucił Szymon Tomczak i to on był bohaterem spotkania. Wrocławianie wygrali trzeci mecz z rzędu, a ich rywale doznali czwartej porażki. Nie pomogła im wyższa skuteczność w rzutach za trzy punkty (9/32 przy 5/21 TBS Śląska), więcej zbiórek (51:35) i asyst (18:10). Gospodarze popełnili 16 strat przy 11 rywali.

Szymon Tomczak na parkiecie spędził 40 minut. Zdobył 26 punktów (9/13 za dwa i 8/14 z rzutów wolnych). Miał też 13 zbiórek i kluczowy blok w końcówce meczu. Kacper Gordon dołożył 14 punktów (5/14 z gry) i pięć asyst, a Aleksander Dziewa w niespełna 11 minut zdobył 11 punktów. W drugiej połowie już jednak nie pojawił się na boisku.

Liderem gospodarzy był Tomasz Ochońko - 19 punktów (6/16 z gry). Wspierał go Krzysztof Krajniewski - 17 punktów (7/16), pięć zbiórek i trzy asysty. Michał Weiss dołożył 14 punktów, osiem zbiórek i trzy asysty.

Zetkama Doral Nysa Kłodzko - TBS Śląsk II Wrocław 80:82 (19:20, 22:15, 23:21, 16:26)

Zetkama Doral Nysa: Ochońko 19, Krajniewski 17, Weiss 14, Nowakowski 8, Bartkowiak 7, Dawdo 6, Nowicki 6, Krakowczyk 3, Kowalski 0.

TBS Śląsk II: Tomczak 26, Gordon 14, Dziewa 11, Marchewka 9, Leńczuk 7, Musiał 6, Strzępek 4, Kozłowski 3, Góreńczyk 2.