EBLK. Amerykańskie popisy we Wrocławiu, Energa kolejny raz znokautowana

Wielkie emocje we Wrocławiu i wygrana Ślęzy nad Enea AZS-em. Koncert gry dały Sug Sutton i Stephanie Jones. Bez problemów swój mecz wygrały z kolei mistrzynie Polski, koszykarki VBW Arki Gdynia.

Krzysztof Kaczmarczyk
Sug Sutton Materiały prasowe / Na zdjęciu: Sug Sutton
Starcie niepokonanych dla Ślęzy. Wrocławianki po znakomitej pierwszej połowie w trzeciej dały się rozpędzić rywalkom z Poznania.

Na drugą połowę gospodynie wychodziły prowadząc 49:34. Koszykarki Enea AZS-u nie poddały się jednak i rzuciły w pogoń - w pewnym momencie straty zmniejszyły do zaledwie trzech punktów.

Gospodynie miały jednak w swoich szeregach Sug Sutton i Stephanie Jones. Amerykanki były nie do zatrzymania i do końca trzymały Ślęzę na prowadzeniu.

26 punktów, 9 zbiórek, 8 asyst - to linijka statystyczna Sutton. Jones dołożyła solidne double-double w postaci 21 "oczek" i 13 zbiórek, a Ślęza wygrała trzeci kolejny mecz na starcie sezonu.

Niepokonana jest też VBW Arka Gdynia, która nie miała najmniejszych problemów z podziurawioną toruńską Energą. Podopieczne Gundarsa Vetry wygrały w Grodzie Kopernika 106:52.

Mistrzynie dominowały w każdym elemencie. Miały 57 zbiórek - w tym 22 w ataku - i 34 asysty. Laura Miskiniene w niespełna 19 minut na parkiecie uzbierała 17 punktów i 15 zbiórek. Przechodzące zmiany "Katarzynki" nie miały kim podjąć rękawicy. Feyonda Fitzgerald zaliczyła 23 "oczka" i rozdała 6 asyst. W składzie zabrakło Breanny Lewis i Petry Zaplatovej, z którą rozwiązano kontrakt.