EBLK. Pszczółka użądliła kolejnego rywala, lublinianki zdobyły trudny teren w Trójmieście

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin pokonały na wyjeździe 77:70 DGT AZS Politechnikę Gdańską. Kluczową postacią dla zwycięskiej ekipy okazała się być Ilaria Milazzo.

Krzysztof Kaczmarczyk
mecz Pszczółka PC AZS-UMCS Lublin - CTL Zagłębie Sosnowiec WP SportoweFakty / Jacek Wojciechowski / Na zdjęciu: mecz Pszczółka PC AZS-UMCS Lublin - CTL Zagłębie Sosnowiec
Krok po kroku koszykarki z Lublina pną się w górę ligowej tabeli - po wygranej w Gdańsku awansowały na podium w tabeli Energa Basket Ligi Kobiet.

Decydujące dla losów meczu chwile działy się na przełomie drugiej i trzeciej kwarty - wtedy od stanu 36:36 przyjezdne zanotowały serię 10:0, a rekordowo po przerwie prowadziły różnicą 12 "oczek" (54:42).

Przewaga nie była może olbrzymia, ale wystarczająca. Koszykarki Politechniki robiły co mogły żeby wrócić - cztery minuty przed końcem przegrywały tylko 61:66, ale wtedy arcyważną "trójkę" trafiła Zuzanna Sklepowicz, a na finiszu triumfu przypilnowała najlepsza na parkiecie Ilaria Milazzo.

Włoszka mecz zakończyła z dorobkiem 14 punktów, 10 zbiórek i 5 asyst. Swoje dołożyła też jej rodaczka Martina Fassina, której w statystykach zapisano 16 "oczek", 5 zbiórek, 5 asyst i 4 przechwyty.

Podopiecznym Wojciecha Szawarskiego do wygranej zabrakło przede wszystkim skuteczności Jazmine Davis - ta co prawda uzbierała 20 punktów, ale wykorzystała tylko 8 z 27 rzutów z gry (w tym 2/15 z dystansu). Łącznie koszykarki Politechniki trafiały ze skutecznością na poziomie 35 procent.

Gdańszczanki kolejny raz musiały sobie również radzić bez Martyny Koc, która boryka się z drobnym urazem kolana.

DGT AZS Politechnika Gdańska - Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin 70:77 (21:18, 15:23, 19:20, 15:16)

Politechnika: Jazmine Davis 20, Ruth Hamblin 14 (16 zb), Martyna Pyka 10, Jowita Ossowska 10, Maja Scekic 8, Sylwia Bujniak 5, Kateryna Rymarenko 2, Karolina Strzelczyk 1.

AZS UMCS: Martina Fassina 16, Jennifer O'Neill 15, Ilaria Milazzo 14 (10 zb), Morgan Bertsch 13, Elisabeth Pavel 6, Klaudia Niedźwiedzka 6, Karolina Poboży 4, Zuzanna Sklepowicz 3, Emilia Kośla 0.