EuroCup. Postraszyły faworyta, wielkie double-double Megan Gustafson nie pomogło

W swoim drugim meczu w EuroCupie ekipa PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wielkopolski przegrała 76:88 z tureckim Elazig Il Özel Idare.

Krzysztof Kaczmarczyk
koszykarki PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp WP SportoweFakty / Dawid Lis / Na zdjęciu: koszykarki PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp.
To był niezły mecz gorzowianek, ale niestety efekt końcowy jest taki sam, jak ten sprzed dwóch dni - czyli porażka.

Podopieczne Dariusza Maciejewskiego tym razem dobrze weszły w mecz i po pierwszej połowie nawet prowadziły. Niestety kluczowa okazała się trzecia kwarta, w której rywalki znacznie poprawiły defensywę.

Turecka ekipa miała trzy wielkie liderki. Jelena Dubljevic uzbierała 25 punktów, Kelsey Mitchell dołożyła "oczko" mniej. We znaki gorzowiankom dała się również Emma Cannon. Znana z występów w VBW Arce Gdynia podkoszowa w 19 minut skompletowała 19 punktów i 9 zbiórek.

"Gdzie" koszykarki PSI Enea przegrały mecz? Miały dwa razy więcej strat i wykorzystały zaledwie 5 z 18 prób w rzutach z dystansu. Dla porównania rywalki w tym elemencie miały 11/26, co dało 42 procent skuteczności w tym elemencie.

W polskiej ekipie brylowała Megan Gustafson - w jej statystykach znalazło się 26 punktów i 13 zbiórek, 16 "oczek" i 8 asyst dołożyła Shatori Walker-Kimbrough. Trzeba żałować, że swojego dnia nie miała Borislava Hristova - Bułgarka wykorzystała tylko 5 z 16 rzutów z gry.

W piątek - na pożegnanie z "bańką" w Brnie - gorzowianki zmierzą się z ekipą MBA Moskwa.

Elazig Il Özel Idare - PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wielkopolski 88:76 (21:24, 22:21, 26:14, 19:17)

Elazig: Jelena Dubljević 25, Kelsey Mitchell 24, Emma Cannon 19, Nika Barić 10, Gamze Takmaz 10, Sera Ozelci 0, Naile Cirak 0.

PSI Enea: Megan Gustafson 26 (13 zb), Shatori Walker-Kimbrough 16, Cheridene Green 13, Borislava Hristova 12, Agnieszka Kaczmarczyk 4, Dominika Owczarzak 3, Katarzyna Dźwigalska 2.

Women EuroCup, grupa D (2020/2021)

# Drużyna M Pkt. W P + -
1. Elazig Il Özel Idare 3 6 3 0 246 211
2. PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. 3 4 1 2 243 236
3. KP Brno 3 4 1 2 205 211
4. MBA Moskwa 3 4 1 2 228 254

Zobacz także: Balintova mogła uratować VBW Arkę. Mistrzynie Polski nadal bez przełamania Koszmary wróciły. PSI Enea ponownie nie wykorzystała swojej szansy ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Sergio Ramos bez koszulki. A w tle pada... śnieg!

Czy PSI Enea wygra na zakończenie "bańki" z MBA Moskwa?