EBL. Arged BMSlam Stal pokazała siłę w drugiej połowie, szalał James Florence

Arged BMSlam Stal Ostrów Wielkopolski wykorzystała swoje atuty, zwarła szeregi i w sobotni wieczór pokonała MKS Dąbrowę Górniczą 100:93, dominując w drugiej połowie.

Patryk Pankowiak
James Florence WP SportoweFakty / Rafał Sobierański / Na zdjęciu: James Florence
MKS trafił do przerwy aż 10 na 16 oddanych rzutów za trzy (62 proc.), ale po zmianie stron dodał tylko dwa celne trafienia z dystansu. O ile to podopieczni Alessandro Magro byli lepsi w pierwszych dwóch kwartach (53:49), w drugiej połowie dominowała już tylko Arged BMSlam Stal, która odniosła 17. zwycięstwo w sezonie 2020/2021.

Kluczowa była trzecia kwarta, która zakończyła się wynikiem 31:19. "Stalówka" prowadziła nawet blisko 20 punktami (99:80), ale dąbrowianie w ostatnią minutę zdobyli aż... 13 punktów. Goście triumfowali ostatecznie 100:93.

Świetny występ zanotował James Florence. Amerykanin zdobył 21 punktów i miał cztery asysty, wymuszał faule (8/9 za 1) i trafiał zza łuku w najważniejszych momentach. Bardzo dobrze dysponowany był też Chris Smith, który umieścił w koszu 7 na 10 oddanych prób z pola, a do 23 "oczek" dodał dziewięć zbiórek.

Podkoszowy Mark Ogden dostał od trenera Igora Milicicia 20 minut i wykorzystał je w 100 proc., notując w tym czasie 14 punktów i zbierając 11 piłek, osiem w ataku. W żółto-niebieskich barwach debiutowali Denzel Andersson oraz Maciej Kucharek. Szwed zaczął od wywalczenia dziesięciu punktów i dwóch celnych rzutach dystansowych, a Kucharek rzucił dwa "oczka". "Stalówka" ma w składzie siedmiu zawodników zagranicznych, w sobotę pauzował Taurean Green.

MKS przestał trafiać po przerwie, co doprowadziło do ich 15. porażki. Lee Moore opuścił przedwcześnie parkiet z urazem uda, a ich najlepszym strzelcem był Elijah Wilson (23 punkty). Michał Nowakowski i M.J. Rhett zaaplikowali rywalom po 13 "oczek". Dąbrowianie wciąż liczą się w walce o awans do fazy play-off, w tabeli jest bardzo ciasno.

Wyniki:

MKS Dąbrowa Górnicza - Arged BMSlam Stal Ostrów Wielkopolski 93:100 (26:23, 27:26, 19:31, 21:20)

MKS: Elijah Wilson 23, Michał Nowakowski 13, Malcolm Rhett 13, Milivoje Mijović 10, Vytenis Cizauskas 9, Andy Mazurczak 9, Lee Moore 9, Marek Piechowicz 4, Michał Kroczak 3, Jakub Motylewski 0.

Arged BMSlam Stal: Chris Smith 23, James Florence 21, Mark Ogden 14, Josip Sobin 12, Denzel Andersson 10, Jakub Garbacz 7, Trey Kell 6, Jarosław Mokros 4, Maciej Kucharek 2, Łukasz Wojciechowski 1, Marcin Pławucki 0.