Jedni drugim mają coś do udowodnienia. "To siedzi nam w głowach"

Dla kogo finał Suzuki Pucharu Polski Kobiet? W sobotę w Gdyni rozegrane zostaną dwa półfinały. Do gry "wchodzą" VBW Arka Gdynia i CCC Polkowice - teoretycznie, najwięksi faworyci całego turnieju.

Krzysztof Kaczmarczyk
Cierra Burdick PAP / Jan Dzban / Na zdjęciu: Cierra Burdick
Piątek był czasem ćwierćfinałów. Z wygranych cieszyły się zespoły Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin i Basketu 25 Bydgoszcz. Lublinianki ograły PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wielkopolski 70:66.

Decydująca okazała się druga połowa, bo podopieczne Krzysztofa Szewczyka musiały odrabiać 12 punktów. Klucze do sukcesu? Lepsza defensywa na Megan Gustafson (po przerwie zdobyła "tylko" 9 ze swoich 28 punktów) oraz trafienia Martiny Fassiny i Jennifer O’Neill.

- W drugiej połowie miałyśmy wiele kluczowych momentów. Zrobiłyśmy kawał dobrej roboty wszystkie razem - stwierdziła Fassina. O finał Pszczółka zagra z broniącą tytułu VBW Arką Gdynia, która jest gospodarzem turnieju. - To naprawdę mocny euroligowy zespół. Żeby wygrać, musimy zrobić to, co w piątek. Trzeba zacząć od dobrej defensywy, to klucz - dodała Włoszka.

Lublinianki nie zamierzają się położyć przed faworyzowanym rywalem. To będzie duże wyzwanie, na które cieszy się trener Szewczyk. - Powiedziałem dziewczynom przed Pucharem Polski, że cały rok się trenuje, żeby grać właśnie takie mecze - stwierdził.

Drugi półfinał to starcie CCC Polkowice z Basketem 25. Bydgoszczanki w piątek ograły SKK Polonię Warszawa 83:53. Drużyna ze stolicy długo była "w grze", dystans straciła dopiero po przerwie. - Musieliśmy sobie powiedzieć parę słów w szatni - przyznał trener Piotr Kulpeksza.

Ostatecznie udało się zaoszczędzić minuty liderek, co może mieć znaczenie przed półfinałem. Tutaj czeka na Basket 25 wielkie wyzwanie, czyli starcie z "Pomarańczowymi". - Na każdego mamy plan - przyznał Kulpeksza. - To będzie bitwa. Ostatnio pokonały nas rzutem równo z końcową syreną i to siedzi nam w głowach - przyznała z kolei Cierra Burdick.

Amerykanka nawiązała do meczu ligowego - CCC wygrało w Bydgoszczy 70:68, a decydujące punkty równo z syreną zdobyła wówczas Aaryn Ellenberg Wiley.