FIBA Americas - dzień 7: Portoryko i Brazylia zagrają w Turcji

Mniej niewiadomych na turnieju w Portoryko. Przepustki do Turcji wywalczyli gospodarze imprezy, a także Brazylia. Obydwie drużyny nie przegrały jeszcze meczu na FIBA Americas.

Łukasz Brylski

Canarinhos mieli trochę problemów z Kanadą. Rywale postawili faworytom twarde warunki. Gdyby nie bardzo skuteczny tego dnia Leandro Barbosa, który rzucił 31 punktów, to Brazylia mogłaby zejść z parkietu pokonana. Kluczowa w tym pojedynku okazała się czwarta kwarta wygrana przez drużynę z Ameryki Południowej 16-9.

Do sporej niespodzianki doszło w drugim meczu dnia. Urugwaj, któremu praktycznie zapisano zwycięstwo, musiał uznać wyższość Panamy. Tym razem Danilo Pinnock otrzymał stosowne wsparcie od pozostałych kolegów. Najbardziej jednak od Jamara Warrena (25pkt) i Joela Munoza (21pkt). Początek nie wskazywał na niespodziankę. Urusi w drugiej kwarcie prowadzili 38-30 i wydawało się, że wraz z upływającym czasem będą powiększać dystans. Po przerwie jednak Celestes odpadli z sił i oddali pole Panamie, która wykorzystała prezent.