Znaleźli następcę gwiazdy ligi

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Tomasz Fijałkowski / Na zdjęciu: zawodnicy HydroTrucku Radom i trener Marek Popiołek
WP SportoweFakty / Tomasz Fijałkowski / Na zdjęciu: zawodnicy HydroTrucku Radom i trener Marek Popiołek
zdjęcie autora artykułu

Po tym, jak kontrakt z HydroTruckiem rozwiązał A.J. English, działacze i sztab szkoleniowy radomskiego klubu poszukiwali następcy najlepszego strzelca Energa Basket Ligi. W poniedziałek ogłosili jego nazwisko.

Jeszcze gdy funkcję trenera HydroTrucku sprawował Marek Popiołek, od drużyny został odsunięty A.J. English. Było to spore osłabienie, ponieważ Amerykanin zajmował pierwsze miejsce w klasyfikacji najlepszych strzelców Energa Basket Ligi. Jednakże gdy otrzymał intratne propozycje z zagranicznych drużyn, jego zaangażowanie drastycznie spadło.

Radomski klub osiągał słabe wyniki i młodego polskiego szkoleniowca zastąpił Mihailo Uvalin. Już bez Englisha w składzie HydroTruck sprawił mega sensację, pokonując przed własną publicznością mistrza Polski z Ostrowa Wielkopolskiego. Nowy trener nie ukrywał, że intensywnie rozgląda się za zawodnikiem na obwód. - Chcemy wzmocnić skład. Przeglądamy rynek, spływają oferty od menadżerów, ale nie będziemy szukać nikogo na siłę. Nie sztuką jest bowiem wydać pieniądze. Sztuką jest wydać je mądrze - zastrzegał Uvalin.

W poniedziałek klub ogłosił nazwisko nowego koszykarza. To Ahmed Hill, 26-letni rzucający ze Stanów Zjednoczonych. Przez cztery sezony reprezentował barwy Virginia Tech University, występującego w lidze NCAA. Po studiach brał udział w lidze letniej NBA. Najpierw podpisał kontrakt z Brooklyn Nets, by potem przenieść się do Charlote Hornets.

ZOBACZ WIDEO: Zimno od samego patrzenia. W tym Jan Błachowicz jest królem

W najlepszej lidze świata jednak nie zagrał, za to bardzo dobrze prezentował się na jej zapleczu, w NBA G-League. Najpierw, w sezonie 2019/2020, występował w drużynie Northern Arizona Suns, zaś później w Greensboro Swarm. W kanadyjskim zespole Guelph Nighthawks rozegrał 14 spotkań, notując średnio 17 punktów.

Tak gra nowy zawodnik HydroTrucku:

Przypomnijmy, że w niedzielę radomska drużyna przegrała minimalnie na wyjeździe z Enea Abramczyk Astorią Bydgoszcz 73:76. W najbliższej kolejce zagra u siebie, najprawdopodobniej już w nowej hali, ze Śląskiem Wrocław.

Czytaj także: >> Te słowa wywowały burzę. Ile zarabia Słoweniec w Anwilu? >> NBA: Poradzili sobie nawet zdziesiątkowani przez COVID-19

Źródło artykułu: