Bez niespodzianki. Tego zawodnika nie ma już w Treflu Sopot

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Rafał Sobierański / Na zdjęciu: Carl Lindbom (z lewej) i Maciej Bojanowski
WP SportoweFakty / Rafał Sobierański / Na zdjęciu: Carl Lindbom (z lewej) i Maciej Bojanowski
zdjęcie autora artykułu

Nie było niespodzianki w temacie decyzji na temat przyszłości Carla Lindboma w ekipie Trefla Sopot. W poniedziałek władze klubu z Trójmiasta podały oficjalną informację na temat Fina.

"Carl Lindbom nie jest już zawodnikiem Trefla Sopot" - napisano w oficjalnym komunikacie. Tym samym Trefl skorzystał z klauzuli w kontrakcie fińskiego silnego skrzydłowego.

Sopocianie zdecydowali się na jego angaż w momencie, w którym ekipa Marcina Stefańskiego miała duże problemy kadrowe. Dla trójmiejskiego klubu zdołał rozegrać łącznie 14 meczów w Energa Basket Lidze oraz FIBA Europe Cup.

- Dziękujemy Carlowi za grę dla naszego klubu. Zawodnik niemal z marszu wszedł do drużyny i robił wszystko, aby wpasować się do stylu prezentowanego przez zespół. Jesteśmy mu wdzięczni za zaangażowanie, a z pobytu Carla szczególnie zapamiętamy wyjazdowe spotkanie z Hapoelem - przyznał prezes Trefla Marek Wierzbicki.

ZOBACZ WIDEO: Zimno od samego patrzenia. W tym Jan Błachowicz jest królem

Dlaczego akurat ten mecz był tak ważny? Sopocianie wygrywając zapewnili sobie awans do Top16 FIBA Europe Cup, a Fin zapisał wtedy na swoim koncie najlepszy występ w barwach Trefla.

Dlaczego zdecydowano się nie przedłużać współpracy z Lindbomem? Do gry wrócił bowiem DeAndre Davis, a w ostatnim czasie do drużyny dołączył jeszcze rozgrywający Darrin Dorsey. To oznaczało, że zagranicznych jest po prostu za dużo.

- Sztab szkoleniowy miał do dyspozycji aż siedmiu zawodników zagranicznych. Nie chcieliśmy doprowadzić do sytuacji, w której ze względów regulaminowych zdrowy zawodnik siedzi na trybunach i nie może pomóc zespołowi - dodał Wierzbicki.

Zobacz także: Zdominowani. Mikołajkowe prezenty nie dla Enea Zastalu BC Te słowa wywołały burzę. Ile zarabia Słoweniec w Anwilu?

Źródło artykułu: