Perfekcyjny występ Polaka w Hiszpanii. Trafiał jak szalony

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Na zdjęciu: Adam Waczyński
WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Na zdjęciu: Adam Waczyński

Adam Waczyński był liderem Casademont Saragossy w wygranym meczu z UCAM CB Murcią. Polak spędził w grze niespełna 21 minut, ale to wystarczyło, aby zaimponować swoją skutecznością.

Koszykarze Casademont Saragossy nie byli faworytem spotkania z UCAM CB Murcią i rzeczywiście pierwsza połowa przebiegała zgodnie z oczekiwaniami. Na półmetku Murcia miała dziesięć punktów przewagi.

W drugiej połowie role się odwróciły i to diametralnie. Zespół Adama Waczyńskiego trzecią kwartę wygrał 28:12, a czwartą 25:18. Dzięki temu Casademont triumfował w całym spotkaniu 91:78.

Waczyński był liderem zwycięzców. Trafiał jak szalony. Spędził na parkiecie niespełna 21 minut, w tym czasie zdobył aż 19 punktów. Trafił jeden rzut za dwa, trzy rzuty za trzy i ani razu nie pomylił się na linii rzutów wolnych (8/8).

Casademont Saragossa zajmuje aktualnie 13. miejsce w tabeli ligi hiszpańskiej (bilans 7-11). Waczyński notuje średnio 10,6 punktu, 2,3 zbiórki i 1,3 asysty.

Casademont Saragossa - UCAM CB Murcia 91:78 (13:22, 25:26, 28:12, 25:18)