Memoriał Wacławczyka w Tarnobrzegu

Turniej wygrał Znicz Pruszków zwyciężając we wszystkich meczach Memoriału Wacławczyka. Przygotowujący się w ekspresowym tempie koszykarze Znicza Jarosław zajęli trzecie miejsce.

Grzegorz Czech

Dla reprezentującego Podkarpacie w rozgrywkach ekstraklasy Znicza Jarosław turniej w Tarnobrzegu był doskonałym sprawdzianem nowo pozyskanych zawodników. Tak jak zakładano po kilku meczach, trener Dariusz Szczubiał zobaczył co prezentują zwłaszcza zagraniczni koszykarze. W związku ze słaba postawa Marcusa Lewisa - zawodnik ten tuż po sparingowych meczach opuszcza Jarosław - a w jego miejsce w mieście nad Sanem oczekiwani są kolejni gracze zza oceanu.

Także dla pozostałych drużyn Memoriał Wacławczyka był niezłym sprawdzianem przed zbliżającym się dużymi krokami nowym sezonem.

Z kapitalnej strony pokazała się ekipa Znicza Pruszków, która z kompletem zwycięstw zajęła pierwsze miejsce, a rozgrywający z podwarszawskiej miejscowości - Marcin Ecka dobrze znany z występów w ekstraligowym Zniczu Jarosław, został wybrany najwartościowszym graczem zawodów.

Sporo pretensji mogą mieć miejscowi kibice do swoich koszykarzy, którzy wygrali jedno spotkanie ze Startem Lublin i zajęli przedostatnie 5. miejsce. - Niestety było widać poziom przygotowania drużyn do sezonu. Jako usprawiedliwienie dla swojej drużyny mogę podać fakt, iż jesteśmy po treningach siłowych i niestety wśród moich koszykarzy było widać zmęczenie - odpowiada trener Siarki Tarnobrzeg - Zbigniew Pyszniak

Z niezłej strony zaprezentował się drużyna ze Śląska - MKS Dąbrowa Górnicza, która uległa tylko zwycięzcom turnieju - Zniczowi Pruszków. Jeden z zawodników Dąbrowy - Marek Piechowicz został najlepiej punktującym graczem, zdobywając 81. punktów.

Wyniki:

PIĄTEK 11.09.2009

9:00 Siarka Tarnobrzeg - MKS Dąbrowa Górnicza 65:85 (23:26, 13:18, 14:18, 16:23)
11:00 KKK MOSiR Krosno - Start Lublin 73:58 (11:20, 16:14, 23:12, 23:12)
13:00 Znicz Pruszków - Znicz Jarosław 72:59 (18:16, 10:21, 22:8, 22:14)
15:00 MKS Dąbrowa Górnicza - KKK MOSiR Krosno 70:50 (15:12, 19:11, 17:13, 19:14)
17:00 Siarka Tarnobrzeg - Znicz Jarosław 59:80 (11:30, 20:23, 14:15, 14:12)
19:00 Znicz Pruszków - Start Lublin 84:72 (28:22, 22:25, 10:18, 22:7)

SOBOTA 12.09.2009

9:00 KKK MOSiR Krosno - Znicz Jarosław 58:70 (13:20, 15:19, 13:14, 17:17)
11:00 MKS Dąbrowa Górnicza - Start Lublin 102:94 po dogrywce (22:19, 25:20, 17:22, 24:27, 14:6)
13:00 Siarka Tarnobrzeg- Znicz Pruszków 46:72 (11:22, 9:11, 5:20, 21:19)
15:00 Znicz Jarosław - MKS Dąbrowa Górnicza 83:84 (26:19, 17:18, 21:23, 19:24)
17:00 KKK MOSiR Krosno - Znicz Pruszków 62:77 (17:22, 14:21, 10:15, 21:19)
19:00 Siarka Tarnobrzeg - Start Lublin 87:72 (26:23, 26:14, 23:20, 13:15)

NIEDZIELA 13.09.2009

10:00 MKS Dąbrowa Górnicza - Znicz Pruszków 55:83 (13:25, 12:26, 14:11, 14:8)
12:00 Siarka Tarnobrzeg - KKK MOSiR Krosno 62:68 po dogrywce( 18:13, 12:26, 14:11, 14:8, 4:10)
14:00 Znicz Jarosław - Start Lublin 20:0 (wo, koszykarze Startu z powodu licznych kontuzji nie przystąpili do meczu)