MKS udanie kończy sezon. Twarde Pierniki siódme

MKS Dąbrowa Górnicza nie awansował do fazy play-off, ale może być zadowolony z tego, jak zaprezentował się w swoim ostatnim meczu sezonu. Podopieczni Jacka Winnickiego pokonali Twarde Pierniki Toruń.

Patryk Pankowiak
Roko Rogić w akcji PAP / Tytus Żmijewski / Roko Rogić w akcji
Gdyby drużyna z Torunia wygrała, a Legia Warszawa przegrała, Twarde Pierniki zakończyłyby sezon zasadniczy na szóstym miejscu. Ale na początku trzeciej kwarty jasne było już, iż ten scenariusz raczej się nie ziści.

Raczej, bo MKS Dąbrowa Górnicza, przez trzy kwarty systematycznie powiększała przewagę nad Twardymi Piernikami. Goście prowadzili do przerwy 45:36, a po 30 minutach meczu było nawet 78:51.

Trzecia kwarta zakończyła się wynikiem 33:15. Ostateczny rezultat? Tylko 92:85, bo torunianie obudzili się i niespodziewanie wygrali czwartą partię aż 34:14.

MKS, który mimo wszystko może być zadowolony z tego, w jaki sposób zaprezentował się w swoim ostatnim meczu sezonu zasadniczego, zakończył go ostatecznie na 14. lokacie.

Świetny był w środę Mike Lewis, który co ciekawe, otrzymał niedawno katarski paszport. Amerykanin wywalczył 22 punkty i miał sześć asyst. Filip Małgorzaciak dodał do dorobku drużyny z Dąbrowy Górniczej 17 "oczek".

Gospodarze w czwartej kwarcie zniwelowali dzielący dystans, ale zabrakło im czasu, żeby doprowadzić do remisu. Dla torunian double-double skompletował Michał Kołodziej (14 punktów, 13 zbiórek), a 16 "oczek" wywalczył Jahenns Manigat.

Twarde Pierniki finalnie zakończyły w ten sposób sezon zasadniczy na siódmym miejscu i w pierwszej rundzie fazy play-off zmierzą się z drugim Anwilem Włocławek.