MP U-20: Podsumowanie turnieju - Gdynia 2017

Śląsk Wrocław w finale Mistrzostw Polski juniorów starszych pokonał WKK Wrocław 70:57. Brązowe medale zdobyli natomiast zawodnicy Biofarmu Basket Junior Poznań. Zapraszamy na podsumowanie występu wszystkich ekip, które rywalizowały w gdyńskim finale.

Dawid Siemieniecki
Dawid Siemieniecki

8. miejsce - KKS Pro-Basket Kutno

Cztery mecze i zero zwycięstw. Właśnie tak w największym możliwym skrócie można by podsumować występ kutnowskich zawodników w Gdyni. Nie do końca jednak można to ująć w ten sposób. Owszem, KKS nie zawojował turnieju finałowego i był najsłabszą ekipą, ale w grupie mierzył się z dwiema najlepszymi drużynami całej imprezy, a w meczu z UKS-em GIM 92 walczył dzielnie, przegrywając trzema punktami.

Ważnym aspektem jest też to, że zespół przed turniejem finałowym stracił swoje niezwykle ważne ogniwo w postaci Macieja Poznańskiego. Skrzydłowy, którego pozyskała ekstraklasowa Polpharma, w turniejach ćwierćfinałowych i półfinałowych był wyróżniającym się zawodnikiem - zdobywał średnio ponad 15 punktów na mecz, grając przy tym na dobrej skuteczności z gry, pewnie egzekwował rzuty wolne, pomagał w walce na tablicach. Wiadomo było, że bez niego szanse kutnian na dobry wynik w Gdyni bardzo zmaleją.

Wobec tego ciężar zdobywania punktów w jeszcze większym stopniu spoczął na barkach Szymona Pawlaka, Januarego Sobczaka, Huberta Stopierzyńskiego i Damiana Pogody, którzy momentami dwoili się i troili, ale nie byli w stanie ugrać więcej. Pozostali gracze, może jeszcze poza Kacprem Grzesiowskim, już aż tyle nie dawali, efektem czego wyżej wymieniona czwórka w Gdyni grała grubo ponad 30 minut w meczu.

Zespół z Kutna oszałamiającego wyniku na finałach nie osiągnął, ale zebrał bardzo cenne doświadczenie, które na pewno zaprocentuje w przyszłości.

Polub Koszykówkę na Facebooku
inf. własna
Zgłoś błąd
Komentarze (0)