Szaleństwo na rynku transferowym PLK. Szykują się kolejne zmiany!

W ostatnich dniach mieliśmy prawdziwy wysyp transferów w Energa Basket Lidze. To jednak nie koniec! Kluby szykują się do kolejnych zmian w składach. Są rozmwowy, negocjacje, niektórzy też podpisują. Sprawdź najnowszy raport z PLK.

Karol Wasiek
Karol Wasiek

Co wydarzyło się w ostatnim czasie?

Mimo szalejącej pandemii, kluby są bardzo aktywne na rynku transferowym. - Wiele zespołów się wzmocniło w ostatnim tygodniu, druga część sezonu będzie bardzo interesująca - uważa Żan Tabak z Zastalu Enea BC. Do jego zespołu w trakcie rozgrywek dołączyło dwóch nowych zawodników: Rolands Freimanis i Kris Richard. Dwóch graczy zakontraktowano także w Gliwicach, Radomiu i we Wrocławiu. GTK wzmocnili: Szymon Szewczyk i Shannon Bogues Jr, do HydroTrucka trafili: Jabarie Hinds i Roberts Stumbris, a Śląsk zasilili: Mateusz Szlachetka (z GTK) i Kyle Gibson. Nowi zawodnicy są również w Legii (Nickolas Neal), w Anwilu (Rotnei Clarke), w Kingu (Dustin Ware). To jednak nie koniec. Szykują się kolejne zmiany. Sprawdzamy, co dzieje się w poszczególnych klubach.

Andrzej Pluta: Nie wszyscy w Polsce mają pomysł na młodych graczy [WYWIAD]
Przemysław Frasunkiewicz mówi o rozmowach z Anwilem, budowaniu "drzewek" i wspieraniu polskich trenerów [WYWIAD]

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.

Który z klubów najpilniej potrzebuje korekt w składzie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Koszykówkę na Facebooku
WP SportoweFakty
Zgłoś błąd
Komentarze (3)
 • er73 Zgłoś komentarz
  Blak frajdej w PLK. Tylko "towar" taki sobie.
  • WOP Zgłoś komentarz
   Czy to aby na pewno jest szaleństwo zakupów czy normalne korekty w składach...
   • marolstar Zgłoś komentarz
    Z całym szacunkiem ale po co teraz Dymała Spójni ? Obwodowych jest sporo, Walczak nie jest gorszy od niego a pod koszem jest dramat !!! Spójnia potrzebuje centra jak ryba wody jak nie
    Czytaj całość
    dwóch. Na dodatek żaden podkoszowy nie umie bronić. Dla mnie Gudul już dawno powinien polecieć a Steele może być przydatny grając tylko na 4 przy jakimś dobrze broniącym centrze. Jeżeli takowego nie będzie to i on jest do wymiany.