Puchar Polski kobiet: Final Six Pucharu Polski Kobiet
20 sty 2019 15:00
66 : 45
4 kwarta czas 40:00

CCC Polkowice wygrywa 66:45 i zdobywa Puchar Polski w koszykówce kobiet! To trzeci taki triumf "Pomarańczowych" w historii

4 kwarta czas 36:52

Weronika Gajda po wejściu pod kosz na lewą rękę - polkowiczanki mają autotradę do pucharu

1
1
59 : 44
4 kwarta czas 35:50

Kaltsidou zbiera w ataku, Fagbenle trafia z ponowienia - CCC coraz bliżej trofeum

1
57 : 42
4 kwarta czas 34:40

Styliani Kaltsidou z półdystansu i CCC odskakuje na 15 punktów po serii 9:0 - Energa stanęła w ofensywie

4 kwarta czas 30:44

Roksana Schmidt otwiera decydującą część "trójką", Energa już tylko sześć punktów za CCC

1
48 : 39
3 kwarta czas 30:00

Styliani Kaltsidou po przerwie z półdystansu i po trzech kwartach CCC prowadzi 48:39 w drodze po swój trzeci Puchar Polski w historii

1
46 : 39
3 kwarta czas

Przerwa dla CCC Polkowice

46 : 39
3 kwarta czas 28:52

Alice Kunek w natarciu, a Energa ma już tylko -7!

46 : 35
3 kwarta czas 26:53

"Katarzynki" coraz bliżej - było już "tylko" 9 "oczek" straty, ale serię zakończyła Jasmine Thomas

44 : 33
3 kwarta czas 25:08

Energa zdobyła cztery "oczka" z rzędu i ciągle się nie poddaje

44 : 29
3 kwarta czas 23:21

Kolejny rzut z dystansu "Pomarańczowych" - tym razem trafiła Tiffany Hayes i CCCma kolejny rekord przewagi

1
41 : 29
3 kwarta czas 22:44

Krótki festiwal "trójek" - na rzut Katarzyna Trzeciak odpowiedziały Agnieszka Kaczmarczyk i Jasmine Thomas

35 : 24
3 kwarta czas 20:24

CCC rozpoczęło od... błędu 24 sekund

komentarz

Przerwa dobiega końca, ostatnie uwagi od trenerów i ostatnie 20 minut turnieju Suzuki Puchar Polski Kobiet

1
komentarz

Energa w pierwszej połowie ma 11 strat, 24 punkty i tylko 34 procent skuteczności - to zdecydowanie elementy do poprawy

1
35 : 24
2 kwarta czas 20:00

Kaltsidou miała otwartą pozycję, ale spudłowała zza łuku - po pierwszej połowie jej CCC i tak prowadzi pewnie, bo 35:24

32 : 22

Tym razem z "daszkiem" Melissa Diawakana - rozgrywająca Energi najpierw popelniła faul na Jasmine Thomas , a potem "mocno" protestowała

2 kwarta czas 18:22

Laura Svaryte z minuty na minutę się rozkręca, ale CCC nadal bezpiecznie z przodu

30 : 20
2 kwarta czas 17:30

"Katarzynki" miały szansę zejść na -6, jednak fatalną stratę na łatwe punkty zamieniła Johannah Leedham-Warner

28 : 20
2 kwarta czas 16:19

Alice Kunek z półdystansu, Energa się nie poddaje

28 : 18
2 kwarta czas 15:32

Torunianki mają wielkie problemy w ataku, a w defensywie szukają sposobu na zatrzymanie "wysokich" CCC

1
26 : 16
2 kwarta czas 14:26

Mistrzynie Polski uciekają i po raz pierwszy mają dwucyfrową przewagę nad Energą

25 : 16

1
25 : 16
2 kwarta czas 14:08

Kolejny przechwyt CCC - Leedham-Warner do Kaczmarczyk, a ta druga kończy szybki atak z faulem

1
23 : 16
2 kwarta czas 13:18

CCC w strefę się nie bawi - broni agresywnie od połowy i wymusza kolejny błąd 24 sekund Energi

1
1
21 : 14
2 kwarta czas 11:52

Energa zmieniła defensywę na strefę, ale CCC szybko znalazła "otwartą" Kaltsidou na dystansie

1 kwarta czas 8:22

Melissa Diawakana od powiada "trójką" - pod kosz nie ma się co pchać bo w CCC do Kizer dołączył Fagbenle na parkiecie

12 : 8
1 kwarta czas 7:55

Energa ma problem pod koszem z Lynetta Kizer - ta zbiera i punktuje, a CCC odskakuje na cztery oczka

9 : 8
1 kwarta czas 6:59

Poziom aktualnie nie zachwyca, ale i stawka ogromna - narazie więcej błędów niż skutecznych akcji

7 : 8
1 kwarta czas 5:44

Na razie mecz defeneywy, zawodniczki obu zespołów "biją się" na całego - teraz obie drużyny solidarnie popełniły kolejno błąd 24 sekund

14:55

CCC ma dużo otwartych pozycji, ale mistrzynie Polski szukają jeszcze skuteczności

14:55

Mecz rozpocznie się z lekkim opóźnieniem, a transmisję przeprowadzi SportKlub. Tam przedłużyła się relacja z meczu ligi ACB stąd "poślig" w rozpoczęciu finału

14:55

Warto dodać, że CCC i Energa "spotkałay" się już w Energa Basket Lidze Kobiet. W 2. kolejce w Polkowicach CCC triumfowało po zaciętym meczu 73:71

14:55

- Przyjechałyśmy tutaj wygrać każdy mecz - przekonuje Angelika Stankiewicz. W finale jej Energa faworytem nie jest, ale na pewno torunianki łatwo meczu nie oddają

1
14:55

Sędziami finałowego spotkania będą: Paulina Gajdosz, Dariusz Zapolski i Łukasz Andrzejewski. Komisarzem z kolei jest Jerzy Żelaszkiewicz

14:41

W sobotinch półfinałach CCC ograło Artego Bydgoszcz 78:45, a Energa po thrillerze ograła Arkę Gdynia 68:66

14:41

O godzinie 15:00 rozpocznie się wielki finał turnieju o Suzuki Puchar Polski Kobiet, w którym zmierzą się drużyny CCC Polkowice i Energa Toruń