Gorąco po finale. "Sędziowie powiedzieli, że zostali zdyskwalifikowani"

Reprezentanci Polski ze sztafety mieszanej 4x400 m zamierzali złożyć protest po finale lekkoatletycznych MŚ. Wszystko przez sztafetę Dominikany, którą sędziowie początkowo zamierzali zdyskwalifikować.

Tomasz Skrzypczyński
sztafeta mieszana 4x400 m po finale MŚ PAP / Na zdjęciu: sztafeta mieszana 4x400 m po finale MŚ
Polska sztafeta mieszana 4x400 metrów nie zdobyła medalu na mistrzostwach świata w Eugene. Karol Zalewski, Justyna Święty-Ersetic, Kajetan Duszyński i Natalia Kaczmarek zajęli czwarte miejsce z czasem 3:12,31 s (WIĘCEJ TUTAJ).

Złoty medal wywalczyła ekipa Dominikany, która na ostatnich metrach wyprzedziła faworyzowaną reprezentację USA. Po finale wyszło na jaw, że początkowo zwycięzcy mieli zostać zdyskwalifikowani jeszcze przed biegiem.

Wszystko wyjawił w rozmowie z reporterem TVP Sport Aleksandrem Dzięciołowskim Karol Zalewski.

Okazało się, że po finale polska ekipa chciała złożyć protest. Oto powód:

- Chcieliśmy złożyć protest, ponieważ reprezentacja Dominikany nie stawiła się w pierwszym "call roomie". Wtedy sędziowie powiedzieli, że zostali zdyskwalifikowani. Pojawili się dopiero na 30 sekund przed wyjściem na stadion. Wtedy już sędzia przekazał nam, że dostali za to żółtą kartkę. Protestu więc nie będzie.

Przypomnijmy, że w konkurencji sztafety mieszanej 4x400 m Polacy to aktualni mistrzowie olimpijscy z Tokio i w Eugene byli naszymi kandydatami do podium.

Polska i tak zakończyła pierwszy dzień MŚ z medalem, który w chodzie na 20 km wywalczyła niespodziewanie Katarzyna Zdziebło.