Piękny widok. Zobacz klasyfikację medalową MŚ

W piątek Katarzyna Zdziebło zdobyła kolejny medal dla Polski na lekkoatletycznych mistrzostwach świata w Eugene. Zobacz aktualną klasyfikację medalową.

PS
Katarzyna Zdziebło PAP / Adam Warżawa / Na zdjęciu: Katarzyna Zdziebło
Mistrzostwa świata w lekkoatletyce powoli dobiegają końca, ale wciąż nie brakuje wielkich emocji - także związanych ze startem reprezentantów Polski. W piątek po raz kolejny dostarczyła ich Katarzyna Zdziebło, która wywalczyła drugi srebrny medal na tych mistrzostwach - tym razem na dystansie 35 kilometrów.

Reprezentacja Polski ma na koncie cztery medale, a połowa tego dorobku należy właśnie do Zdziebło. Złoto w rzucie młotem zdobył Paweł Fajdek, natomiast srebro w tej samej konkurencji wywalczył Wojciech Nowicki.

Biało-Czerwoni zajmują siódme miejsce w klasyfikacji medalowej mistrzostw świata - najwyższe spośród wszystkich europejskich reprezentacji. Prowadzą Stany Zjednoczone (22 medale, w tym siedem złotych), przed Etiopią (osiem medali, w tym trzy złote) i Jamajką (sześć medali, w tym dwa złote).

Dla Polaków to jeszcze nie koniec medalowych nadziei. Kciuki będziemy ściskać m.in. za kobiecą sztafetę 4x400 metrów.