Oto klasyfikacja medalowa lekkoatletycznych MŚ. Doskonały prognostyk

Mistrzostwa świata w lekkoatletyce, w Eugene, dobiegły końca. Reprezentacja Polski zajęła bardzo dobrą lokatę w klasyfikacji medalowej imprezy.

PS
Paweł Fajdek PAP/EPA / John G. Mabanglo / Na zdjęciu: Paweł Fajdek
Biało-Czerwoni podczas lekkoatletycznych mistrzostw świata zdobyli w sumie cztery medale. Połowa tego dorobku to dzieło Katarzyny Zdziebło, która najpierw sięgnęła po srebro w chodzie na 20 km, a później powtórzyła to na dystansie 35 km.

Dwa medale zdobyli także młociarze, spełniając oczekiwania kibiców. Paweł Fajdek po raz piąty z rzędu został mistrzem świata w tej konkurencji, z kolei Wojciech Nowicki wywalczył srebro.

Jeden złoty medal i trzy srebrne przełożyły się na ósme miejsce Polski w klasyfikacji medalowej - najwyższe spośród wszystkich reprezentacji z Europy. A to bardzo dobry prognostyk przed mistrzostwami Europy, które w połowie sierpnia rozpoczną się w Monachium.

Kapitalne mistrzostwa przed własną publicznością zaliczyli Amerykanie, którzy triumfowali w klasyfikacji medalowej. W sumie sportowcy z USA wywalczyli aż 33 medale (13 złotych, 9 srebrnych i 11 brązowych). Drugie miejsce zajęła Etiopia (10 medali w tym cztery złote), a trzecie Jamajka (10 medali w tym dwa złote).