Trzy polskie sprinterki w finale mistrzostw Europy!

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Na zdjęciu: Anna Kiełbasińska
PAP / Na zdjęciu: Anna Kiełbasińska
zdjęcie autora artykułu

Natalia Kaczmarek, Anna Kiełbasińska i Iga Baumgart-Witan awansowały do finału biegu na 400 metrów na ME w lekkoatletyce w Monachium! Polki pokazały w półfinałach świetną dyspozycję.

W pierwszym z trzech półfinałów zobaczyliśmy Annę Kiełbasińską i Igę Baumgart-Witan. Świetnie bieg rozegrała przede wszystkim ta pierwsza, która dobrze rozłożyła siły i nie zdeprymowała się szybkim początkiem Lieke Klaver. Polka dogoniła Holenderkę przed ostatnią prostą i wygrała z bardzo dobrym czasem 50,45 s.

- Czy jestem zmęczona? To nic nowego, zawsze mój organizm tak reaguje po 400 metrach. Byłam dzisiaj pewna obaw, bo ostatnio miałam lekką kontuzję. Posłuchałam trenerów, nie myślałam o bólu i pobiegłam swoje - oceniła finalistka MŚ i ME.

Klaver była druga, ale tuż za jej plecami finiszowała druga z reprezentantek Polski, która z bardzo dobrym czasem 51,17 s zachowała szansę na awans do finału.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: tenisistka rozczuliła fanów. Pokazała wyjątkowy trening

W drugim biegu świetnie zaprezentowała się nasza najszybsza w tym roku sprinterka na 400 metrów. Natalia Kaczmarek, podobnie jak Kiełbasińska, okazała się najlepsza, wyprzedzając na końcówce Brytyjkę Ohuruogu z wynikiem 50,40 s.

Niestety, do finału nie awansowała Justyna Święty-Ersetic, która w swoim półfinale zajęła szóste miejsce z czasem 52,17 s.

- Do samego końca zastanawiałam się, czy w ogóle wystartować indywidualnie. Ale chciałam spróbować, choć dyspozycja nie jest najwyższa. Miałam dużo problemów, ale jestem z siebie dumna - oceniła mistrzyni Europy z 2018 roku.

- Jest mi cholernie przykro, że tak to się w tym sezonie potoczyło. Na łzy przyjdzie czas w samotności - dodała nasza wybitna sprinterka.

W finale mistrzostw Europy na 400 metrów zobaczymy trzy reprezentantki Polski - Natalię Kaczmarek, Annę Kiełbasińską i Igę Baumgart-Witan! Rywalizacja o medale już w środę o godz. 22:02.

Tomasz Skrzypczyński, WP SportoweFakty

Źródło artykułu: