Złoto dla faworyta. Karol Zalewski próbował nawiązać walkę

Na szóstym miejscu Karol Zalewski ukończył finał biegu na 400 metrów podczas ME w lekkoatletyce. Zgodnie z wcześniejszymi przewidywaniami po złoto sięgnął Brytyjczyk Matthew Hudson-Smith.

Mateusz Kozanecki
Karol Zalewski PAP / Adam Warżawa / Na zdjęciu: Karol Zalewski
Karol Zalewski był jedynym reprezentantem Polski, który przystąpił do rywalizacji indywidualnej na dystansie 400 metrów. Od razu został rozstawiony w półfinale.

W nim zajął trzecie miejsce i musiał czekać na to, co zrobią rywale. Ostatecznie wynik 45,52 s dał mu awans do finału. Odnotujmy, że wszedł do niego z piątym wynikiem i stratą tylko 0,12 s do trzeciego Liemarvina Bonevacii.

Polak startował z niekorzystnego, pierwszego toru. Mocno ruszył i szybko zaczął zbliżać się do biegnącego przed nim Lionela Spitza.

Na ostatnią prostą wyszedł na jednej z dalszych pozycji. Zalewskiemu nie udało się zaatakować i zajął szóste miejsce z czasem 45,62 s.

Mistrzem Europy, zgodnie z przewidywaniami został Matthew Hudson-Smith. Brytyjczyk jako jedyny złamał barierę 45 sekund (44,53 s). Drugi był Ricky Petrucciani (45,03 s), a trzeci Alex Haydock-Wilson (45,17 s), który o zaledwie 0,008 s wyprzedził Liemarvina Bonevacię.