Włodarczyk zareagowała na sukces Różańskiej. "Uratowała honor"

Ewa Różańska sensacyjnie sięgnęła po srebrny medal mistrzostw Europy w rzucie młotem. To jej największy sukces w karierze. Zachwycona wynikiem młodej Polki jest Anita Włodarczyk.

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Anita Włodarczyk Getty Images / Patrick Smith / Na zdjęciu: Anita Włodarczyk
Takiego rezultatu nie spodziewali się nawet najwięksi optymiści. Debiutująca w seniorskich mistrzostwach Europy Ewa Różańska wywalczyła srebrny medal i ustanowiła nowy rekord życiowy. Do złotego medalu zabrakło jej zaledwie 10 centymetrów. To kolejny wielki polski talent w polskim rzucie młotem.

Dla Różańskiej to największy sukces w dotychczasowej karierze. Srebrny medal mistrzostw Europy sprawi, że 21-letnia Polka szybko awansowała do czołówki tej lekkoatletycznej dyscypliny. Poszła w ślady najlepszych polskich młociarek. Jej miejsce na podium to jedna z największych sensacji całych mistrzostw.

Zachwycona wynikiem Różańskiej jest Anita Włodarczyk. Trzykrotna mistrzyni olimpijska nie wystartowała w zawodach z powodu kontuzji, ale oglądała zmagania najlepszych europejskich młociarek w telewizji.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: tenisistka rozczuliła fanów. Pokazała wyjątkowy trening

"Brawo Ewa Różańska. Jeszcze nieraz dostarczy nam sporo wrażeń. Dziewczyna na dalekie rzucanie. Uratowała honor polskiego kobiecego młota" - napisała rekordzistka świata na Twitterze.

To nie była jedyna reakcja, jaką po zawodach zamieściła Włodarczyk. Gratulacje złożyła też na InstaStories.

Czytaj także: Było w nim wszystko. Niesamowity wieczór dla Polski na ME Dramat Damiana Czykiera w półfinale. Popełnił fatalny błąd

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×