Dramat Piotra Liska podczas mistrzostw Europy!

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images /  / Na zdjęciu: Piotr Lisek
Getty Images / / Na zdjęciu: Piotr Lisek
zdjęcie autora artykułu

Piotr Lisek oraz Robert Sobera nie awansowali do finału skoku o tyczce na ME w lekkoatletyce w Monachium. Dużym rozczarowaniem jest odpadnięcie zwłaszcza pierwszego z nich. Niestety, obecny sezon okazał się dla naszej gwiazdy bardzo nieudany.

W tym artykule dowiesz się o:

Zarówno Piotr Lisek jak i Robert Sobera zaliczyli w eliminacjach tylko wysokość 5,50 m. Gdy poprzeczka poszła w górę o 15 cm, zaczęła się seria strąceń.

Niestety, nasi tyczkarze nie byli w stanie zaliczyć lepszego rezultatu, to z kolei było jasne z odpadnięciem i brakiem awansu do finału mistrzostw Europy.

Dużym rozczarowaniem jest zwłaszcza wynik pierwszego z naszych rodaków. Niestety, w Monachium potwierdziło się, że nasz medalista mistrzostw świata, który w tym tygodniu obchodził 30. urodziny, jest w ostatnich tygodniach w słabej formie.

Przypomnijmy, że na MŚ w Eugene Lisek również nie awansował do finału.    - Co się dzieje? Nie jest to łatwy sezon, widocznie może potrzebny jest jeden taki słabszy sezon na przestrzeni całej kariery. Na pewno kibice nie tego oczekują, ale chcę wyciągnąć wnioski. Jeszcze parę lat przede mną - powiedział w TVP Sport.

- Trochę nie trafiłem z doborem tyczek, nie byłem pewien, czy tutaj przyjadę. Nie mam pary w nogach i ciężko mi coś z tego zrobić - dodał Sobera, mistrz Europy z 2016 roku.

Finał skoku o tyczce mężczyzn powinien być popisem Armanda Duplantisa. Fenomenalny Szwed może po raz kolejny pobić rekord świata.

Tomasz Skrzypczyński, WP SportoweFakty

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: szaleństwo się opłaciło. Tak bramkarz został bohaterem

Źródło artykułu:
Komentarze (10)
avatar
aust
18.08.2022
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Jaki dramat? On jest kompletnie bez formy od dluzszego czasu, nie bylby w stanie  wygrac z kobietami.  
avatar
Kuba
18.08.2022
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Ej Lisku, Lisku jak nie tyczka za twarda to za miękka. Czy ty skaczesz 1 rok? Chyba czas na emeryturę lub jakiś biznesik. Zawodzisz nie od dziś.  
avatar
Raven
18.08.2022
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
"widocznie może potrzebny jest jeden taki słabszy sezon na przestrzeni całej kariery" Czytaj całość
avatar
kaziu1950
18.08.2022
Zgłoś do moderacji
2
0
Odpowiedz
Gwiazdą to on był parę lat temu ,teraz jest spadająca gwiazdą ( znak czasu).  
avatar
TREW
18.08.2022
Zgłoś do moderacji
2
0
Odpowiedz
Rozbawiony, wyluzowany a redaktorzy mówią o dramacie.