Ona jest niesamowita. Adrianna Sułek przechodzi samą siebie na ME!

Adrianna Sułek przechodzi samą siebie na ME w lekkoatletyce w Monachium. Choć zmaga się z poważną kontuzją, Polka bije rekordy życiowe i walczy o medal w siedmioboju! W czwartek po raz kolejny udowodniła, jak jej wielką siłą jest mocna psychika.

Tomasz Skrzypczyński
Tomasz Skrzypczyński
Adrianna Sułek Getty Images / Na zdjęciu: Adrianna Sułek
Po pierwszym dniu rywalizacji Adrianna Sułek zajmowała czwarte miejsce w klasyfikacji siedmioboju, jednak najbardziej palącą kwestią był jej uraz. Polka kilka dni przed rozpoczęciem mistrzostw Europy doznała kontuzji uda, jednak zdecydowała się na start.

Mimo dużego bólu nasza rekordzistka kraju pokazała ogromną ambicję i udało się jej nawet pobić rekord życiowy w pchnięciu kulą, świetnie spisała się też w skoku wzwyż.

W czwartek rano Sułek pojawiła się na starcie w rywalizacji skoku w dal. Choć konkurencja bardzo mocno obciąża mięśnie nóg, Polka zaprezentowała się fenomenalnie!

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: tenisistka rozczuliła fanów. Pokazała wyjątkowy trening

Znów okazało się, jak nasza zawodniczka jest mocna mentalnie. Choć spaliła dwie pierwsze próby, w trzeciej, decydującej o tym czy w ogóle zostanie w rywalizacji, zaryzykowała i pobiła rekord życiowy wynikiem 6,55 m! Po wyświetleniu wyniku Adrianna Sułek zalała się łzami szczęścia.

Dzięki temu awansowała w klasyfikacji siedmioboju na drugie miejsce.

Niezwykle istotny w kwestii walki o medal był rzut oszczepem, będący jej piętą achillesową. W ostatnich tygodniach Polka miała bardzo mocno pracować nad tą właśnie konkurencją.

I mimo problemów ze zdrowiem, w najlepszej próbie posłała oszczep na odległość 42,86 m. Co to oznacza? Oczywiście jej nowy rekord życiowy! Po raz kolejny w oczach naszej młodej wieloboistki pojawiły się łzy radości.

Ostatecznie w swojej serii Sułek zajęła trzecią pozycję. Polka po 6 konkurencjach ma w dorobku 5560 punktów i zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej. Wyprzedzają ją pewnie zmierzająca po złoto Nafissatou Thiam i Szwajcarka Annik Kalin.

Dodajmy, że Sułek teaci do Kalin 44 pkt i ma 63 pkt przewagi nad będącą na czwartej pozycji reprezentantką Belgii Noor Vidts. Przed rzutem oszczepem z rywalizacji wycofała się inna groźna rywalka Polki, Holenderka Anouk Vetter.

11. miejsce w klasyfikacji generalnej zajmuje Paulina Ligarska, która zgromadziła do tej pory 5173 punktów.

Ostatnią, decydującą konkurencją siedmioboju będzie bieg na 800 metrów, który zaplanowano na godz. 21:55.

Sensacyjny medal Polki na ME. Włodarczyk reaguje--->>>

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×