Kajetan Duszyński odpadł w półfinale HME

Kajetan Duszyński nie zdołał awansować do finału biegu na 400 metrów podczas Halowych Mistrzostw Europy w Stambule. Polak zajął piąte miejsce w swojej serii półfinałowej.

Tomasz Skrzypczyński
Kajetan Duszyński Getty Images / Mike Egerton / Na zdjęciu: Kajetan Duszyński
Kajetan Duszyński dostał się do półfinałów trochę "kuchennymi drzwiami", ponieważ w swoim biegu eliminacyjnym zajął czwarte miejsce i awansował "z czasem". Przez to w półfinale musiał startować z jednego z wewnętrznych torów, co akurat w hali w Stambule bardzo przeszkadza, zwłaszcza tak wysokim zawodnikom jak Polak.

W półfinale klasą dla siebie był Karsten Warholm, który wygrał i jest zdecydowanym faworytem do złotego medalu.

Duszyński finiszował na piątej pozycji z czasem 47,01 s i odpadł z rywalizacji.

Przypomnijmy, że na HME w Stambule nie zobaczymy polskiej sztafety 4x400 m, która nie wywalczyła kwalifikacji na tę imprezę.