Michał Rozmys dziewiąty w finale HME

Michał Rozmys zajął dziewiąte miejsce w finale Halowych Mistrzostw Europy w Stambule. Złoty medal zdobył faworyt Jakob Ingebrigtsen.

Tomasz Skrzypczyński
Michał Rozmys Getty Images / Na zdjęciu: Michał Rozmys
Michał Rozmys pewnie awansował do piątkowego finału, pokazując w eliminacjach dobrą formę. Z pewnością liczył, że w decydującym biegu powalczy o czołówkę.

Niestety, reprezentant Polski finiszował dopiero na dziewiątym miejscu z czasem 3:43.09 s.

- Celowałem tutaj w medal. Wczorajszy dzień kosztował mnie bardzo dużo, nogi miałem dzisiaj bardzo sztywne. Zabrakło zdrowia po przebytej chorobie - powiedział po finale w TVP Sport.

Złoto zdobył faworyt Jakob Ingebrigtsen (3:33.95 s), który wyprzedził Brytyjczyka Neila Gourleya i Francuza Azeddina Habza.