Kończymy mistrzostwa medalem! Zdecydowały ułamki sekund

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Adam Warżawa / Na zdjęciu: Jakub Szymański
PAP / Adam Warżawa / Na zdjęciu: Jakub Szymański

Jakub Szymański wywalczył srebrny medal halowych mistrzostw Europy w biegu na 60 metrów przez płotki. Biało-Czerwoni kończą imprezę w Stambule z siedmioma medalami.

W tym artykule dowiesz się o:

W niedzielny poranek Jakub Szymański pewnie awansował do finału biegu na 60 metrów przez płotki na halowych mistrzostwach Europy. W swoim starcie zajął wówczas drugie miejsce i zapowiadał, że najlepsze zostawia na wieczór.

Tak właśnie było. 20-latek pokazał, że ma wielkie możliwości, choć w finale był nieco wolniejszy niż w półfinale. Jego reakcja startowa była najgorsza w stawce, ale na dystansie poradził sobie znakomicie. Z czasem 7,56 s zdobył srebrny medal mistrzostw Europy.

- Jestem wniebowzięty. Ten sezon? Nie mogłem sobie lepiej wymarzyć - powiedział przed kamerą TVP Sport.

Drugi z Polaków, Krzysztof Kiljan, był szósty w niedzielnym finale - z czasem 7,63 s. Tytuł zdobył Jason Joseph z Szwajcarii (7,41 s).

Wśród kobiet złoty medal w tej konkurencji zdobyła Finka - Reetta Hurske (7,79 s).

W ten sposób Biało-Czerwoni zakończyli halowe mistrzostwa Europy w Stambule z dorobkiem siedmiu medali, ale bez żadnego złota.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty