Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Oficjalnie. Kolejna wielka impreza w Polsce!

W 2026 roku Halowe Mistrzostwa Świata w lekkoatletyce odbędą się w Toruniu! Informację potwierdził Polski Związek Lekkiej Atletyki.

Tomasz Skrzypczyński
Tomasz Skrzypczyński
Arena Toruń Getty Images / Na zdjęciu: Arena Toruń
Kolejna wielka lekkoatletyczna impreza odbędzie się w Polsce. Potwierdzono, że w 2026 roku gospodarzem Halowych Mistrzostw Świata będzie Toruń!

Po raz trzeci polskie miasto będzie miejscem rywalizacji najlepszych lekkoatletów - w 2014 roku HMŚ odbyły się w Sopocie, przed dwoma laty Toruń z kolei był miejscem zmagań na Halowych Mistrzostwach Europy.

- Z satysfakcją przyjąłem informację o przyznaniu Polsce kolejnej wielkiej imprezy lekkoatletycznej. W marcu 2026 roku do naszego kraju ponownie przyjadą setki zawodników, trenerów czy kibiców z całego świata. To wielkie wyzwanie organizacyjne, aczkolwiek jestem przekonany, że Kujawy i Pomorze wzorowo wywiążą się z postawionego celu i w Arenie Toruń zorganizują najlepsze w historii halowe mistrzostwa świata - przyznał szef Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Henryk Olszewski, cytowany przez oficjalny serwis związku.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Błachowicz pojechał na egzotyczne wakacje. Pokazał hitowe zdjęcie

Prezes PZLA przypomina, że Polska już drugi raz w swojej historii będzie gospodarzem imprezy tej rangi.

- Wszyscy pamiętamy, jakim sukcesem sportowym i organizacyjnym zakończyły się halowe mistrzostwa świata w Sopocie w 2014 roku. Zdobyliśmy wtedy trzy medale, a ze złota cieszyła się Kamila Lićwinko. Co ciekawe, była pierwszą polską lekkoatletką, która triumfowała w imprezie tej rangi. Myślę, że w roku 2026 o złoto będą mogły postarać się kolejne nasze zawodniczki. Mam na myśli Adriannę Sułek oraz Pię Skrzyszowską - dodał.

- Mam nadzieję, że będę mogła wystartować w tych zawodach. Dla mnie start w halowych mistrzostwach świata przed własną publicznością, w rodzinnym regionie to byłoby niezwykłe przeżycie. Z dumą będę też ambasadorką tych zawodów - skomentowała Sułek, tegoroczna wicemistrzyni Europy w pięcioboju.

Dodajmy, że najbliższe HMŚ w lekkoatletyce odbędą się już za rok w Glasgow.

Tomasz Skrzypczyński, WP SportoweFakty

Fatum w reprezentacji Polski! Wielki pech--->>>

Iga Świątek przekazała fatalne wieści--->>>

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
Komentarze (2)
 • yes Zgłoś komentarz
  Ciekawe ilu było kandydatów do organizacji tych HMŚ?
  • yes Zgłoś komentarz
   Nie powinno się mieszać w jednym zdaniu HMŚ i HME. Startują w zawodach rangi mistrzowskiej najlepsi lekkoatleci spośród chcących i mogących z różnych miejsc.. Pamiętajmy, że są
   Czytaj całość
   też HMP, w których startują najlepsi z Polski - również spośród tych, którym się chce.
   Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
   ×
   Sport na ×