Piotr Lisek bez medalu Igrzysk Europejskich

Piotr Lisek był bardzo blisko miejsca na podium konkursu skoku o tyczce na Drużynowych Mistrzostwach Europy w Chorzowie, jednak ostatecznie z wynikiem 5,80 m zajął czwartą lokatę.

Tomasz Skrzypczyński
Piotr Lisek Getty Images / Na zdjęciu: Piotr Lisek
Piotr Lisek długo wyglądał na faworyta konkursu skoku o tyczce, bez problemu pokonując kolejne wysokości. Nagle jednak przebudzili się jego rywale - Menno Vloon z Holandii, Emmanouil Karalis z Grecji i Francuz Thibaout Collet.

Ostatecznie wszyscy wyprzedzili Polaka - Vloon dlatego, że skoczył 5,85 m, a dwaj pozostali pokonali poprzeczkę zawieszoną na 5,80 m w pierwszych próbach. Liskowi udało się to za drugim razem.

Lisek zdobył jednak wartościowe 13 punktów do klasyfikacji generalnej Drużynowych Mistrzostwach Europy dla reprezentacji Polski.

W pierwszym dniu polscy lekkoatleci zdobyli dwa medale Igrzysk Europejskich. Złoto w biegu na 100 metrów wywalczyła Ewa Swoboda, a srebro na 400 metrów Natalia Kaczmarek.

Polska zakończyła pierwszy dzień DME na trzecim miejscu z dorobkiem 127 punktów. Prowadzą Włosi (141 pkt), przed Brytyjczykami (131,5 pkt).